-10.8 C
Киев
07.02.2021
Новини світу

У AstraZeneca повідомили, що відстають від графіка

У AstraZeneca повідомили, що відстають від графіка

Фото: Getty Images AstraZeneca відстала від графіка виробництва вакцини на два місяці

На бельгійському заводі, на якому виробляють вакцину від AstraZeneca, виникла проблема з фільтрацією вакцини перед її розливом в ампули.

 

Британсько-шведська компанія AstraZeneca заявила про двомісячне відставання від графіка виробництва вакцини. Про це у вівторок, 26 січня, повідомляє La Repubblica з посиланням на главу компанії Паскаля Соріо.

 

«У нас зберігаються проблеми на рівні виробництва основного компонента вакцини, який в континентальній Європі виробляється на заводах в Нідерландах і Бельгії. Ми вважаємо, що ми знайшли рішення цих проблем, але у нас зберігається відставання на два місяці від графіка», — повідомив Соріо.

 

Також він пообіцяв, що його компанія в лютому зможе поставити в країни ЄС «розумну кількість вакцини».

 

В кінці минулого тижня AstraZeneca повідомила Єврокомісію про скорочення запланованих постачань в першому кварталі за попереднім замовленням ЄС на 60%, що викликало кріитику компанії і породило чутки про те, що та продає вакцини за вигіднішими контрактами за межі ЄС.

 

Зі свого боку Соріо категорично відкинув звинувачення з боку низки європейських ЗМІ та політиків, що його компанія скоротила поставки в ЄС, продаючи вакцину в інші країни за  вигіднішими цінами. Він також підкреслив, що призначена для Євросоюзу вакцина не йде до Великої Британії, де у AstraZeneca налагоджений власний ланцюжок виробництва.

 

«У нас також були певні проблеми у Великій Британії. Однак справа в тому, що контракт з Великою Британією у нас був укладений в червні 2020 року, тобто на три місяці раніше, ніж з ЄС. Тому з Великою Британією у нас було на три місяці більше, щоб вирішити наявні проблеми», — заявив він.

 

Соріо запевнив європейських журналістів, що «вартість і темпи виробництва вакцини залишаються розумними».

 

«На жаль, заводи, які постачають Європу, мають нижчу продуктивність, тому співвідношення з Великою Британією становить 1 до 3», — повідомив він.

 

Він також підтримав ідею прискорити темпи вакцинації, використовуючи тільки одну дозу вакцини замість двох, проводити вакцинацію тільки однієї дозою вакцини, яка, за його словами, «здатна забезпечити достатній захист» в короткостроковій перспективі.

 

«Другу дозу ви завжди зможете отримати пізніше», — сказав Соріо.

 

На цей час в Євросоюзі розгортається скандал, пов’язаний з великим скороченням поставок вакцини Pfizer, яка вже сертифікована в ЄС; а також з випереджувальним оголошенням компанії AstraZeneca, сертифікація препарату якої ще тільки очікується на цьому тижні, про те, що поставки її вакцини в ЄС в першому кварталі 2021 року буде скорочено на 60%. Єврокомісія зажадала від компанії пояснень, а також оголосила про намір поставити під контроль будь-які поставки вакцини, виробленої на підприємствах в ЄС, за межі спільноти.

 

Раніше компанія Pfizer, препарат якої був першим ліцензований в ЄС в грудні 2020 року, оголосила про значне скорочення поставок до країн ЄС в першому кварталі 2021 року в порівнянні з вже законтрактованими ЄС обсягами. Зрив поставок виявився настільки значним, що деякі країни ЄС, зокрема Бельгія, були змушені сповільнити процес вакцинації, а Італія вже попередила про намір подати на Pfizer в суд.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Коронавірус

СюжетВакцина на продаж. Хто в Україні щепиться від СOVID-19 найшвидше

Меркель закликала винести правильні уроки з пандемії COVID-19

СюжетНадлишкова смертність в Україні: COVID-19 чи щось інше?

Фон дер Ляєн вимагає від виробників вакцин дотримуватися своїх зобов’язань

СюжетСлабкі вакцини сприяють небезпечним мутаціям коронавірусу

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар