У Білорусі відкрили більше 500 кримінальних справ проти мітингувальників
11.3 C
Киев
06.05.2021
Новини світу

У Білорусі відкрили більше 500 кримінальних справ проти мітингувальників

У Білорусі відкрили більше 500 кримінальних справ проти мітингувальників

Фото: TUT.BY Дії мітингувальників все частіше пов’язані з насильством проти правоохоронців

При цьому кримінальні справи за заявами громадян через жорстокі дії силовиків поки що на стадії розгляду.

 

Білоруськими правоохоронцями розпочато понад півтисячі кримінальних проваджень проти учасників протестів, які тривають із 9 серпня. Про це у вівторок, 27 жовтня, заявив заступник голови Генпрокуратури республіки за виконанням законодавства Слідчим комітетом Білорусі Андрій Сербун в ефірі телеканалу Білорусь-1.

 

«В останні кілька місяців ми спостерігаємо зростання числа кримінальних справ, пов’язаних з організацією масових заворушень. До теперішнього часу таких кримінальних справ порушено понад 500», — повідомив він і додав, що дії мітингувальників все частіше пов’язані з насильством проти правоохоронців.

 

Водночас прокурор інформував, що кримінальні справи за заявами громадян через жорстокі дії силовиків поки що на стадії розгляду.

 

«Під час цієї перевірки, крім дослідження доказів, наведених заявником про неправомірність дій співробітників правоохоронних органів, буде перевірятися правомірність дій самого заявника в цій ситуації», — попередив він.

 

Лукашенко відповідає. Нові репресії в Білорусі

 

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко заявив про розгорнуту проти країни терористичну війну, а учасників протестів назвав «злочинними групами з ознаками тероризму».

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар