У Чехії відкрилися ресторани і паби на знак протесту проти обмежень
9.4 C
Киев
04.03.2021
Новини світу

У Чехії відкрилися ресторани і паби на знак протесту проти обмежень

У Чехії відкрилися ресторани і паби на знак протесту проти обмежень

Фото: Unsplash Власники ресторанного бізнесу мають намір зареєструвати в країні політичний рух Відкриємо Чехію

Учасники акцій вважають карантинні обмеження «помилковим шляхом». Міністрів закликають піти у відставку.

 

Власники десятків ресторанів і кафе в Чехії відновили роботу своїх закладів, незважаючи на сувору заборону влади, пов’язану з діючими в Республіці жорсткими соціальними обмеженнями через коронавірус. Про це в неділю, 24 січня, повідомило Чеське радіо.

 

Акція, вважають її учасники, повинна привернути увагу влади і громадськості до несучого серйозні збитки ресторанного бізнесу. Кафе, ресторани, бари та їдальні закриті в Республіці близько трьох місяців. Від цього щоденний збиток для них становить приблизно 414 млн крон (близько €15,9 млн).

 

Власники ресторанів незадоволені діями уряду, який закрив бари і ресторани п’ять місяців тому. На їхню думку, кількість випадків зараження коронавірусом продовжує зростати, незважаючи на те, що ресторани не працюють із жовтня 2020 року.

 

Крім того, щоб отримати субсидію від уряду, заклад громадського харчування має вказати, що не порушував заборону на роботу. Тоді як ціла низка ресторанів все-таки час від часу працювали. За словами власників, заборона порушувалася не для того, щоб заробити, а для того, щоб вижити.

 

Власники ресторанного бізнесу також заявили, що мають намір зареєструвати в країні політичний рух Відкриємо Чехію і після цього оголосити приміщення своїх закладів місцем проведення зборів членів первинних організацій. У цьому випадку їм вдасться обійти діючі обмеження, так як у період епідемії коронавірусу в Республіці проходять засідання парламенту та інші заходи політичного характеру.

 

Нагадаємо, з початку жовтня 2020 року в Чехії ресторани і кафе можуть продавати їжу тільки навинос, через спеціальне вікно. Закривалися ресторани і навесні минулого року.

 

За період епідемії коронавірусу загальна кількість інфікованих у Чехії, населення якої становить 10,71 млн громадян, досягла 933 361. Від хвороби, спричиненої вірусом, померло 15 270 мешканців.

 

Нагадаємо, що в середині грудня 2020 року в Чехії стартувало масове тестування на коронавірус.

 

Також повідомлялося, що прем’єр Чехії Андрей Бабіш першим у країні зробив щеплення від COVID-19.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар