У Чехії вирішили пом'якшити карантин до Різдва
5 C
Киев
25.01.2021
Новини світу

У Чехії вирішили пом’якшити карантин до Різдва

У Чехії вирішили пом'якшити карантин до Різдва

Прага на Різдво

З четверга в країні після півторамісячної перерви відновлять роботу ресторани та інші заклади громадського харчування, магазини і підприємства надання комерційних послуг населенню.

Уряд Чехії має намір звернутися в нижню палату парламенту республіки з проханням продовжити чинний в країні з 5 жовтня режим надзвичайної ситуації, термін якого завершується 12 грудня, до кінця поточного року. Водночас чеський уряд анонсував пом’якшення карантинних обмежень в країні на початку грудня. Про це в неділю, 29 листопада, повідомляє Irozhlas.cz.

«Без режиму НС ми не зможемо утримати під контролем чинні обмежувальні правила, — наголосив віце-прем’єр і глава Мінпромторгу Чехії Карел Гавличек. — Режим НС, якщо все буде добре розвиватися, може витримати до кінця поточного року. Ми потребуємо режиму НС».

Водночас влада країни заявила про поетапне зняття соціальних обмежень, введених в республіці через пандемію коронавірусу. Так, з четверга в країні після півторамісячної перерви відновлять роботу ресторани та інші заклади громадського харчування, магазини і підприємства надання комерційних послуг населенню. З цього дня буде скасована заборона на вільне пересування громадян, яка поки діє з 23.00 до 05.00.

«Це принциповим чином відіб’ється на економіці, але не є її повному розблокуванні. У нас в принципі відновиться вся торгівля, служби надання послуг населенню, відкриються ресторани і пенсіони. Це відбудеться за умови дотримання жорстких санітарно-епідеміологічних вимог. Тільки так ми можемо розпочати розблокування економіки раніше за інших європейських країн», — сказав віце-прем’єр.

Крім того, в Чехії:

  •     Збільшується з 6 до 50 допустима кількість людей для зборів на відкритому повітрі;
  •     У приміщеннях можна буде збиратися в кількості не більше 10 осіб;
  •     Відновлюється робота музеїв і галерей з умовою заповнення відвідувачами максимум на 25%. Допускається проведення екскурсій для максимум 10 осіб.

Водночас театри і кінотеатри поки що залишаться закритими.

На 28 листопада в Чехії було діагностовано понад 1700 нових випадків зараження коронавірусом. Пік захворюваності був зафіксований в кінці жовтня — початку листопада, коли щодня виявляли близько 10 тисяч інфікованих.

Усього з початку епідемії COVID-19 в цій країні захворіли 519 тисяч осіб. 442 тисячі з них вже одужали, більш як 8100 померли.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попередив, що в грудні в країні може бути введено повний локдаун, якщо карантин вихідного дня не дасть необхідного результату.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар