У Чехії згоріла унікальна українська церква
18.9 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

У Чехії згоріла унікальна українська церква

У Чехії згоріла унікальна українська церква

Фото: Aktu.cz У Празі згоріла Церква Святого Михайла

Дерев’яна церква була побудована в Україні в 17 столітті, а в 1929 році була демонтована і перевезена до Праги.

У столиці Чехії Празі в пейзажному парку Сад Кінських 28 жовтня згоріла церква Святого Михайла — пам’ятник української дерев’яної архітектури 17 століття. Про це повідомляє видання Novinky.

«Я вражений новиною про пожежу в церкві св. Михайла. Вона був доставлена ​​в Прагу з території України і, таким чином, є одним з єднальних «мостів» між Україною і Чехією. Ми закликаємо поліцію детально розслідувати цей інцидент. Ми вважаємо відновлення цього унікального пам’ятника справою честі для всіх нас», — написав посол України в Чехії Євген Перебийніс у Twitter.

Представник магістрату Праги Віт Гофман повідомив, що буде оголошений публічний збір пожертвувань на відновлення церкви.

Церкву Святого Михайла побудували в другій половині 17 століття в Україні, в селі Великі Лучки на Закарпатті. У 1929 році вона була демонтована і перевезена до Праги, де стала частиною колекції Етнографічного музею.

Раніше повідомлялося, що в Празі вирішили відновити церкву святого Михайла, яку завезли в 1929 році з України і яка майже повністю згоріла напередодні.

Також повідомлялося, що в Бельгії під час ремонту старої церкви міста Антверпен робітники знайшли послання з минулого.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар