У Чорнобильському заповіднику знайшли рідкісні квіти
20.5 C
Киев
17.06.2021
Новини України

У Чорнобильському заповіднику знайшли рідкісні квіти

У Чорнобильському заповіднику знайшли рідкісні квіти

Фото: facebook.com/zapovidnyk2018 У Чорнобильській зоні вчені знайшли рідкісні квіти

Знайдені під час експедиції рослини занесені до Червоної книги України і Білорусі як неоціненні.

 

У Чорнобильському заповіднику виявили рідкісні червонокнижні рослини, які з’являються в лісах накінці квітня — на початку травня. Про це у вівторок, 5 травня, повідомляється на сторінці в Facebook Чорнобильського заповідника.

 

На сторінці в соцмережі написано, що під час ботанічної експедиції були знайдені — Сон лучний Pulsatilla pratensis (інша назва — Сон чорнуватий, Сон-трава чорніючого Pulsatilla nigricans) і Сон розкритий, або широколистий Pulsatilla patens (L.) Mill.

 

«Ці рослини занесені до Червоної книги України та Червоної книги Республіки Білорусь як неоціненні. Сон широколистий ще і занесений до Додатку до Бернської конвенції 1979 року як вид, що підлягає особливій охороні», — уточнюють експерти.

 

Відомо, що Міжнародний союз охорони природи ці рослини відніс до IV охоронної категорії. Обидва види мають значення як об’єкти видового біорізноманіття.

 

«Ці квіти зустрічаються в Заповіднику в соснових лісах і на узліссях та цвітуть наприкінці квітня — початку травня. Простріл луговий цвіте одночасно з появою листя. Чисельність обох видів сон-трави зменшується внаслідок людської діяльності — розорювання, випас худоби, зривання на букети і тому подібне «, повідомляють вчені.

 

 

Нагадаємо, на Чернігівщині в парк природи «Беремицьке» повернулися нащадки турів.

 

Також в Чорнобильській зоні відчуження біля атомної електростанції вперше помітили рідкісну для України краснозобую гагару.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар