18.4 C
Киев
17.05.2021
Новини України

У Держрезерві тотальне розкрадання — Мінекономіки

У Держрезерві тотальне розкрадання - Мінекономіки

Фото: progres24.org.ua У Держрезерві перевірили запаси продукції

Аудит виявив напівпорожні склади, зникнення тисяч тонн запасів у невідомому напрямку, прострочені товари на сотні мільйонів гривень.

 

Аудит Державного агентства резерву підтвердив розкрадання тисяч тонн запасів, катастрофічний технічний стан підприємств і багатомільйонні фінансові махінації. Про це в четвер, 5 листопада, повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

 

«Напівпорожні склади, зникнення тисяч тонн запасів у невідомому напрямку, прострочені продовольчі товари на сотні мільйонів гривень, катастрофічний технічний стан підприємств, господарський безлад і багатомільйонні фінансові махінації — це перелік лише кількох основних пунктів з ув’язнення Держаудитслужби, яка проводила ревізію Держрезерву», — йдеться в повідомленні.

 

 

Відзначається, що масштабна ревізія із залученням всіх компетентних органів відбувалася вперше за останні роки з ініціативи Мінекономіки і за дорученням Кабміну.

 

«Те, що відбувається в Держрезерві, неприпустимо. Ще навесні, коли я тільки прийшов у міністерство і почав дізнаватися про кричущі факти діяльності Держрезерву, ми ініціювали перевірку… Ситуацію з Держрезервом, яку ми бачимо зараз, треба докорінно змінювати», — підкреслив міністр економіки Ігор Петрашко.

 

Так, за результатами перевірок наявності зернових запасів, виявлені факти псування зерна і неможливості його подальшого використання навіть для кормів — на суму 35,5 млн гривень.

 

Причиною цього в міністерстві називають безвідповідальне, неналежне зберігання без дотримання будь-яких регламентів. Наприклад, терміни зберігання зернової продукції складають два роки, тоді як «маса зерна на держпідприємствах — продукція 2010-2011 років».

 

Брак зерна тільки на одному з підприємств Держрезерву досягала 27,9 млн гривень. У міністерстві зауважили, що це вартість зерна в цінах на момент його закладання. Тобто, на сьогодні сума збитків може бути вищою.

 

Крім того, за результатами перевірки зберігання продуктів харчування виявлено, що на підприємствах зберігаються товари продовольчої групи, терміни придатності яких вже давно минули.

 

«Таких прострочених товарів, які можуть бути тільки утилізовані, налічується на суму понад 100 млн грн. Також на підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 млн грн», — повідомили в міністерстві.

 

Начальник управління Держрезерву намагався підкупити главу відомства

 

Прес-служба також інформує, що в фінансово-господарській діяльності підприємств Держрезерву сума порушень склала 31,4 млн грн. Також ревізія виявила порушення законодавства при здійсненні державних закупівель без укладення договорів.

 

Наразі матеріали ревізії передані в НАБУ, СБУ і Нацполіцію.

 

Нагадаємо, на початку року Держрезерв відсторонив від роботи директорів п’яти комбінатів, що спеціалізуються на зберіганні нафти і нафтопродуктів. А в травні Кабмін звільнив керівника Держрезерву.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар