18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

У фракції «Слуга народу» немає однозначної позиції щодо президентського законопроєкту про КСУ, – нардеп

У фракції "Слуга народу" немає однозначної позиції щодо президентського законопроєкту про КСУ, – нардеп

Олександр Качура
Фото з відкритих джерел

Думки розділилися 50х50, каже Олександр Качура

У фракції «Слуга народу» немає однозначної позиції щодо президентського проєкту закону про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція «Слуга народу») Олександр Качура.

Парламентар, відповідаючи на запитання, чи знайдуться у Верховній Раді України голоси на підтримку президентського законопроєкту, який визначений як невідкладний, про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства, зазначив, що на засіданні фракції «Слуга народу» мали б розглянути це питання.

«Буде засідання фракції у понеділок. Я сподіваюся, що Давид Георгійович Арахамія організує цей процес, де буде обговорюватися, у тому числі, й законопроєкт, який внесений президентом України. Поки що я не бачу однозначної позиції всередині фракції. Я сказав би, що думки – це суто моє суб’єктивне бачення – розділилися 50х50. Особливо, у тих депутатів, які є юристами, які знаються на Конституції і на тому, як повинні бути розподілені між всіма гілками влади повноваження, висловлюють окрему точку зору», – сказав Олександр Качура.

Нагадаємо, 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Натомість голова Конституційного суду України Олександр Тупицький вважає законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо перезавантаження КСУ конституційним переворотом.

Як повідомляли раніше, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

Источник

Залишити коментар