0.1 C
Киев
24.12.2020
Новини світу

У Грузії назвали головною метою заявку на вступ в ЄС

У Грузії назвали головною метою заявку на вступ в ЄС

Фото: Margvelashvili / Facebook У Тбілісі вважають процес європеїзації незворотнім

Програма грузинського уряду отримала назву Для будівництва європейської держави.

 

Виконувач обов’язків прем’єр-міністра Грузії Георгій Гахарія, представляючи в парламенті програму свого майбутнього уряду, заявив про намір Тбілісі подати офіційну заявку на вступ до ЄС через чотири роки. Про це повідомляє Грузія Online в середу, 23 грудня.

 

Програма грузинського уряду називається Для будівництва європейської держави. Європейська та євроатлантична інтеграція є основною метою зовнішньої політики Грузії, підкреслив Гахарія.

 

«Сама мета і мрія нашої країни — мати можливість подати заявку на повноправне членство в Європейському Союзі через чотири роки», — заявив Гахарія.

 

При цьому він додав, що, з огляду на проблеми, з якими стикається Грузія через пандемію, владі буде «досить складно» працювати без опозиції, яка бойкотує роботу парламенту.

 

За словами Гахарії, 2021 рік буде надзвичайно складним і повним викликів, що вдвічі збільшує відповідальність держави.

 

Нагадаємо, в Грузії після визнання повноважень нового парламенту уряд пішов у відставку в повному складі. Зараз всі міністри, а також глава уряду Гахарія, є виконуючими обов’язки. Очікується, що в складі майбутнього уряду буде тільки одна заміна — на посаді міністра юстиції.

 

Раніше в жовтні глава МЗС Грузії оголосив про плани подати заявку на членство в ЄС у 2024 році після узгодження і координації з європейськими партнерами. У Тбілісі вважають, що країна підійшла до тієї точки, коли процес європеїзації став незворотним.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар