У ЄС масово скаржаться на доставку вакцин Pfizer
06.03.2021
Новини світу

У ЄС масово скаржаться на доставку вакцин Pfizer

У ЄС масово скаржаться на доставку вакцин Pfizer

З вакцинами Pfizer виникли проблеми

Компанія з наступного тижня планує скоротити обсяг поставок вакцини в Європу через реорганізацію виробництва.

 

Шість країн ЄС направили лист у Єврокомісію зі скаргою на поставки вакцин від коронавірусу компаніями Pfizer і BioNTech. Про це повідомило в п’ятницю, 15 січня, Міністерство соціальних справ і охорони здоров’я Фінляндії.

 

 

 

«У листі Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Швеція і Данія спільно звертаються до Єврокомісії з проханням сприяти активізації виробництва вакцини і прискорити її поставки», — йдеться в повідомленні.

 

Країни також висловили стурбованість тим, що Pfizer з наступного тижня планує скоротити обсяг поставок вакцини в Європу. У компанії це пояснюють планами реорганізації виробництва, що дасть можливість збільшити його з 1,3 млрд доз на рік до 2 млрд.

 

У свою чергу, Єврокомісія зажадала від Pfizer вже в першому кварталі поставити в ЄС в повному обсязі всі законтрактовані дози вакцини.

 

«Я провела розмову з главою Pfizer, який пообіцяв у першому кварталі компенсувати всі затримки поставок. Ми розуміємо складнощі поставок, але ми очікуємо, що параметри поставок будуть виконані», — заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

 

Напередодні повідомлялося, що в Норвегії померло 23 людини після щеплення COVID-вакциною Pfizer. Усі померлі — старше 80 років і з ослабленим імунітетом.

 

А сьогодні стало відомо, що в Нідерландах зафіксували близько 100 випадків появи побічних ефектів після введення COVID-вакцини Pfizer / BioNTech. Відомо про два випадки важкої алергічної реакції.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар