18.4 C
Киев
17.05.2021
Новини світу

У ЄС починають роботу над реформою Шенгену

У ЄС починають роботу над реформою Шенгену

Шенгенську зону хочуть реформувати

У Шенгенському форумі візьмуть участь євродепутати, представники міністерств внутрішніх справ держав-членів ЄС і різносторонньої національної влади.

 

Єврокомісія організовує перший Шенгенський форум у рамках нового пакту ЄС щодо імміграції та притулку. Він пройде до початку грудня. Про це сказав офіційний представник ЄК Крістіан Віганд, повідомляє Інтерфакс у пятнцу, 6 листопада.

 

 

 

«Шенгенський простір — одне з найбільших досягнень Європейського Союзу. У наших спільних інтересах зберегти цілісність і гарне функціонування Шенгенської зони без контролю на внутрішніх кордонах, — сказав він на брифінгу в Брюсселі. — Проте в останні роки, після неодноразових криз, по Шенгенському простору пройшлася наростаюча напруженість».

 

Представник ЄК відповідав на запитання про реакцію Брюсселя на оголошення президентом Франції Емманюелем Макроном 5 листопада подвоєння сил, що відповідають за контроль на кордонах із сусідами по ЄС, через загрозу терактів і нелегальної імміграції. Макрон закликав ЄС «ґрунтовно заново відтворити свій Шенгенський простір».

 

Віганд заявив, що форум визначить орієнтування щодо реформування Шенгенського простору. У цій зустрічі візьмуть участь європейські депутати, представники міністерств внутрішніх справ держав-членів ЄС та інших гілок влади цих країн.

 

Він назвав основні елементи майбутньої стратегії щодо Шенгенського простору. До них відносяться посилення контролю і поліпшення управління зовнішніми кордонами, зміцнення співпраці та покращення обміну інформацією, особливо поліцейської, між владою держав-членів ЄС, взаємопов’язана європейська система управління кордонами, посилена підтримка з боку профільних агентств ЄС, поліпшення реалізації прийнятих рішень.

 

Напередодні президент Франції Емманюель Макрон закликав переглянути правила Шенгенської зони в бік посилення захисту зовнішніх кордонів ЄС.

 

Цей заклик пролунав після недавніх терористичних нападів у Франції й Австрії.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар