2.1 C
Киев
27.12.2020
Новини світу

У ЄС стартує COVID-вакцинація

У ЄС стартує COVID-вакцинація

Фото: Getty Images Більшість країн ЄС почнуть вакцинацію 27 грудня

Кожна держава Євросоюзу отримала однакову кількість вакцини BioNTech/Pfizer — по 9750 доз.

 

У країнах Європейського Союзу починається перший етап вакцинації від коронавірусу, запланований на неділю, 27 грудня, на якому кожна із 27 держав зможе вакцинувати препаратом BioNTech/Pfizer до п’яти тисяч громадян із груп ризику. Про це повідомило агентство АР.

 

Відзначається, що в трьох європейських країнах — Угорщині, Німеччині та Словаччині — перші щеплення від COVID-19 зроблено напередодні.

 

На неділю запланували початок своїх національних кампаній із вакцинації Франція, Австрія, Італія, Іспанія, Португалія, Греція, Кіпр, Мальта, Швеція, Данія, Польща, Чехія, Болгарія, Румунія, Словенія, Хорватія, Литва й Естонія.

 

Далі, у понеділок, щеплення почнуть робити в Бельгії, Люксембурзі та Латвії, а у вівторок — в Ірландії.

 

При цьому Нідерланди і Фінляндія прийняли рішення не поспішати з початком вакцинації і запустити процес у перший тиждень 2021 року.

 

Кожне держава отримала однакову кількість вакцини BioNTech/Pfizer — по 9750 доз. Одній людині необхідно дві дози препарату. Таким чином, зробити щеплення зможуть 4875 осіб у кожній країні ЄС.

 

Як повідомляється, початок масової добровільної вакцинації населення Євросоюзу заплановано на квітень 2021 року.

 

Нагадаємо, в українському МЗС заявили, що розглядають три шляхи отримання Україною COVID-вакцини: програма COVAX, прохання про продаж або передачу надлишку препарату в інших країн і домовленість уряду з компанією-виробником вакцини безпосередньо.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар