У ЄС запрацював фонд із відновлення економіки
26.3 C
Киев
18.06.2021
Новини світу

У ЄС запрацював фонд із відновлення економіки

У ЄС запрацював фонд із відновлення економіки

Фото: dpa ЄС запустив роботу Фонду відновлення європейської економіки

Вперше в історії ЄС співтовариство займе значні кошти, щоб пом’якшити вплив коронакризи на економіки країн-учасниць.

 

Фонд відновлення європейської економіки (RRF) обсягом 672,5 мільярда євро, затверджений Євросоюзом, почав функціонувати. Про це йдеться у прес-релізі Європейської ради, оприлюдненому в понеділок, 31 травня.

 

«Рада отримала офіційні повідомлення про затвердження рішення про власні ресурси від усіх 27 країн-членів. Отже, це рішення набуває чинності завтра, 1 червня», — уточнили в Раді.

 

Таким чином, як зазначено, з вівторка ЄС може отримати необхідне фінансування для відновлення європейської економіки і соціальної сфери, які постраждали від пандемії COVID-19.

 

Повідомляється, що старт функціонування RRF дозволяє Євросоюзу в червні почати запозичення коштів на ринках капіталу, завдяки чому європейська економіка отримає необхідну для відновлення підтримку.

 

Нагадаємо, на саміті ЄС у липні минулого року глави європейських держав і урядів досягли, зокрема, угоди щодо фонду відновлення економіки після пандемії коронавірусу.

 

Цей крок ЄС став першим у його історії, коли співтовариство займе значні кошти для здійснення плану субсидій і кредитів, призначених пом’якшити вплив кризи і знизити ймовірність роздробленості в економіках країн-союзників.

 

Ідеться про 750 мільярдів євро внутрішніх позик, які Євросоюз планує погашати до 2052 року.

 

Шмигаль обіцяє стійке відновлення економіки

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар