У Європарламенті підтримали відставку суддів КСУ
24 C
Киев
16.05.2021
Новини України

У Європарламенті підтримали відставку суддів КСУ

У Європарламенті підтримали відставку суддів КСУ

Фото: dpa Європарламент відреагував на ситуацію з КСУ в Україні

Євродепутати виступили із заявою щодо скасування КСУ статті про брехню в деклараціях і заявили, що підтримують законодавчу ініціативу Зеленського про відновлення доброчесності судочинства КСУ.

 

У Європейському парламенті заявили, що підтримують первісну реакцію Президента Володимира Зеленського, який ініціював законопроект з цього приводу, а також нагадали про наслідки для КСУ. Про це в п’ятницю, 30 жовтня, повідомляє EU Political Report.

 

«Ми з великою стурбованістю дізналися про постанову КСУ від 27 жовтня, який оголосив деякі положення Закону № 1700 Про запобігання корупції та Кримінального кодексу України неконституційними. З огляду на те, що Закон № 1700 є одним з наріжних каменів української антикорупційної політики, ми дуже стурбовані правовою порожнечею, створеною цією постановою. Тому ми закликаємо український уряд і законодавців діяти якомога швидше, щоб заповнити правову прогалину», — йдеться в заяві.

 

Також уряд закликають швидко відновити повністю працездатну, ефективну і всеосяжну інституційну архітектуру для боротьби з корупцією, у тому числі в судовій системі.

 

«У цьому контексті ми підкреслюємо, що повністю уповноважене Національне агентство з питанб запобігання корупції відіграє вирішальну роль, і рішення Конституційного Суду не повинно використовуватися як привід для послаблення або обмеження його діяльності», — йдеться в заяві.

 

Депутати відзначили, що вітають прагнення України поглибити свою співпрацю й інтеграцію з ЄС, але також нагадали, що допомога ЄС і будь-який прогрес у співпраці з ЄС залежать від строгих умов.

 

«Щоб отримати вигоду з більш амбітного комплексу заходів, Україні необхідно продемонструвати незмінну прихильність реформам і дотримання принципів Союзу. Слід уникати будь-якого відкоту, особливо в такій чутливій і важливій галузі, як боротьба з корупцією», — йдеться в повідомленні.

 

Депутати наголосили, що вітають первісну реакцію Президента Зеленського, який ініціював законопроект з цього приводу.

 

Нагадаємо, в Україні розгорівся політичний скандал після того, як 27 жовтня на закритому засіданні КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Президент Володимир Зеленський зібрав екстрене засідання РНБО і Кабміну, у результаті чого в Раду подадуть терміновий законопроект про відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні, який передбачає відставку всього складу КСУ.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар