У Києві антипремію за сексизм присудили поліції, чиновнику та ЗМІ
-0.4 C
Киев
22.01.2022
Новини України

У Києві антипремію за сексизм присудили поліції, чиновнику та ЗМІ

У Києві антипремію за сексизм присудили поліції, чиновнику та ЗМІ

Фото: ukrinform.ua Переможців антипремії визначали у трьох номінаціях

Антипремії Це яйце! вручаються вже три роки виданням, журналістам, чиновникам, громадським діячам.

 

У Києві громадські організації оголосили переможців антипремії Це яйце! за сексистські публікації та публічні висловлювання у 2021 році. На конкурс надійшла 41 заявка, пише Укрінформ із посиланням на організаторів проекту.

 

Так, переможців антипремії визначали у трьох номінаціях: Сексистський вислів, Сексистський матеріал та спецпремії Моралізатор року.

 

У номінації Сексистський матеріал лідером стало видання РадіоТрек та автор статті Згвалтував?! Максим Розенко. Автор називає постраждалу школярку «криворізькою Монікою Левінськи» і натякає на те, що вона може не бути жертвою злочину, а навпаки, звинувачує дівчину у зґвалтуванні.

 

Перемога в номінації Сексистський вислів дістався секретареві Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрію Сарапійчуку за образливі висловлювання на адресу депутата Юлії Юзефович.

 

«Дебілка, ідіотка, не людина… у тебе висохлі мізки… Ти — скандалістка, інтригантка… Але я вас поважаю, як жінку», — казав Сарапійчук.

 

До речі, за такі висловлювання його позбавили посади.

 

Спеціальну антипремію Моралізатор року отримала прес-служба Херсонської поліції за публікацію, в якій повідомила про складання протоколу на матір за те, що батько привів доньку на дитячий майданчик і залишив її там на кілька годин одну.

 

Антипремія Це яйце! присуджуються медіа, журналістам, політикам, держслужбовцям та іншим діячам з 2019 року.

 

Ініціатива належить громадським організаціям Жінки у медіа, Кампанія проти сексизму у медіа та політиці Повага, Інституту масової інформації, Центру прав людини Zmina, Детектор медіа, Українському Гельсінському союзу з прав людини.

 

Оголошено лауреатів Шнобелівської премії-2021

Раніше стало відомо, що Єлизавета II відмовилася від звання Бабуся року. Королева не впевнена, що підпадає під критерії нагороди, і закликала знайти гіднішого отримувача.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар