14 C
Киев
30.05.2021
Новини світу

У Конго почав вивергатися ще один вулкан

У Конго почав вивергатися ще один вулкан

Фото: Скриншот Виверження вулкана Мурарі в Конго

Вулкан Мурара розташований на схилі гори Ньямурагіра в національному заповіднику Вірунга. Місцева влада контролює ситуацію.

На сході Демократичної Республіки Конго почав вивергатися невеликий вулкан Мурара, який знаходиться на північ від міста Гома. Про це сказав представник уряду країни Патрік Муйя, повідомляє ТАСС у суботу, 29 травня.

Зазначено, що вулкан Мурара розташований на схилі гори Ньямурагіра і знаходиться в 13 кілометрах на північ від вулкана Ньїрагонго, потужне виверження якого відбулося 22 травня. Попереднє виверження Мурара сталося навесні 1977 року і відтоді цей вулкан мовчав.

«Вранці почалося виверження вулкана Мурара, який знаходиться в безлюдному місці, в національному заповіднику Вірунга. Ми пильно стежимо за новим розвитком подій», — сказав Муйя.

В районі міста Гома зберігається висока сейсмічна активність, відбуваються постійні підземні поштовхи. З 22 травня зафіксовано більш як 400 афтершоків, магнітуда яких досягає 5,2. Фахівці не відкидають нового виверження вулкана Ньїрагонго.

З метою обережності влада Гоми розпорядилася евакуювати з міста близько 400 тисяч осіб, оселям яких можуть загрожувати потоки лави в разі нового виверження.

Напередодні повідомлялося, що в ДР Конго українські миротворці були задіяні при евакуації населення в місті Гома. Тільки за останню добу в безпечні райони було перевезено близько 200 осіб.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар