У КСУ пояснили рішення про скасування відповідальності за недостовірне декларування
22 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

У КСУ пояснили рішення про скасування відповідальності за недостовірне декларування

У КСУ пояснили рішення про скасування відповідальності за недостовірне декларування

Глава КСУ Олександр Тупицький
Конституційний суд України

Суд підтримує підтримує введення відповідальності, але вимагає, щоб антикорупційне законодавство чітко визначило коло суб’єктів злочину

Конституційний суд України підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство повинно чітко визначати коло суб’єктів злочину. Про це заявив голова КСУ Олександр Тупицький під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

За його словами, як антикорупційна, так і судова реформи повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності.

«Дослідивши склад злочину, передбаченого статтею 366-1 КК України, Конституційний суд України дійшов висновку, що використання юридичних конструкцій, в яких відсутній чіткий перелік законів, унеможливлює однозначне визначення кола суб’єктів злочину, а відсилочні норми унеможливлюють встановлення кола їх адресатів», — зазначив Тупицький.

Зокрема, це може привести до того, що за умисне неподання декларації можуть бути притягнуті особи, які не є учасниками правовідносин по декларуванню.

«З наведених позицій Конституційного суду України вбачається, що законодавцем має бути введено таке антикорупційне законодавче регулювання, яке забезпечить дотримання принципу верховенства права, складові якого: юридична визначеність, передбачуваність, пропорційність і відповідність», — додали голова КСУ.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У КСУ пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. Суд не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. 

Источник

Залишити коментар