У М'янмі колишня прем'єр-міністр отримала чотири роки в'язниці
-2.1 C
Киев
22.01.2022
Новини світу

У М’янмі колишня прем’єр-міністр отримала чотири роки в’язниці

У М'янмі колишня прем'єр-міністр отримала чотири роки в'язниці

Фото: Радио Свобода Аун Сан Су Чжі посадили на чотири роки

Аун Сан Су Джі визнали винною у підбурюванні та порушенні громадського порядку після того, як військові захопили владу в країні.

 

У М’янмі, де у лютому стався військовий переворот, суд у понеділок, 6 грудня, засудив колишнього прем’єр-міністра Аун Сан Су Чжі до чотирьох років позбавлення волі. Її звинуватили у розпалюванні розбіжностей та порушенні правил боротьби з коронавірусом COVID-19, повідомляє агентство Associated Press (AP) з посиланням на судового чиновника.

 

Зазначається, що перше звинувачення пов’язане із заявами, опублікованими на сторінці партії Аун Сан Су Джі у Facebook після того, як її разом із іншими членами партії затримали військові. Їх визнали підбурювальними та здатними порушити громадський порядок. Також колишнього держрадника звинуватили у порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій, зокрема передбачених цим законом заходів щодо стримування пандемії.

 

Агентство зазначає, що цей вирок є першим у серії справ, за якими щодо 76-річної Аун Сан Су Джі здійснюється судове переслідування. Як повідомлялося, у лютому та березні цього року проти неї висунули звинувачення у нелегальному імпорті та експлуатації портативних радіостанцій, у порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій, а також у порушенні закону про засоби зв’язку та в намірі розпалити громадські заворушення. У червні щодо Аун Сан Су Чжі та низки інших урядових осіб звинуватили в розкраданні $600 тис. і 11 кг золота.

 

Нагадаємо, у М’янмі в ніч проти 1 лютого цього року стався військовий переворот. Президент країни Мін В’їн та прем’єр-міністр Аун Сан Су Чжі були взяті під варту. Після цього у країні спалахнули масові протести.

 

До речі, кілька днів тому повідомлялося, що Хунта розстріляла натовп у М’янмі.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар