У Мінекономіки пояснили зростання цін в 2020 році
1 C
Киев
26.01.2021
Новини України

У Мінекономіки пояснили зростання цін в 2020 році

У Мінекономіки пояснили зростання цін в 2020 році

Фото: Reuters У Мінекономіки пояснили зростання цін в 2020 році

На ціни вплинула пандемія і пов’язана з карантинними обмеженнями невизначеність перспектив отримання доходів.

 

У 2020 році формування споживчих цін залежало від зміни пріоритетів у споживанні. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку у вівторок, 12 січня.

 

У міністерстві кажуть, що на ціни впливала невизначеність перспектив отримання доходів на тлі розгортання ризиків поширення пандемії.

 

Зокрема, великими темпами зростали споживчі ціни на товари першої необхідності. І навпаки, мотивація споживача утримуватися від непершочергових видатків стримувала зростання цін на більшість товарів і послуг або, навіть, навпаки, посилила дефляційний тренд, як на одяг і взуття (за підсумками 2020 року ціни знизилися на 7,3%).

 

Так, серед товарів, ціни на які росли на тлі збереження постійного попиту, в міністерстві виділили продукти харчування (за підсумками 2020 року ціни зросли на 5,2% в порівнянні з ростом на 4,9% в 2019 році), послуги в сфері охорони здоров’я (подорожчання на 7,7% в порівнянні з 3,8% в 2019 році).

 

У свою чергу Нацбанк реалізовував стимулюючу монетарну політику, яка також мала характер стимулювання інфляції, додали в Мінекономіки.

 

«Це стосується як темпів зростання грошової пропозиції (за оперативними даними НБУ на 28,7% протягом 2020 року) при збереженні облікової ставки на рівні 6% річних, так і фактора знецінення гривні (середньомісячний обмінний курс гривні до долара девальвував на 19,3 % до 28,17 грн/долар в грудні 2020 року), яка з певним лагом продовжує позначатися на цінах, особливо в частині імпортної складової», — сказано в повідомленні.

 

Нарешті, в 2020 році на тлі зростання цін на світовому ринку, найбільш відчутно для внутрішнього ринку було постійне з травня 2020 року зростання цін на енергоносії, що позначилося на формуванні тарифної складової на комунальні послуги.

 

Нагадаємо, що раніше Світовий банк переглянув прогноз  щодо ВВП України. Українська економіка в наступному році зросте не більше ніж на 3%, вважають аналітики банку.

 

Також Шмигаль заявив, що середня зарплата зросте на 13%. Прем’єр-міністр упевнений, що в 2021 році реальна середня зарплата виросте. А з початку року «мінімалка» становить вже шість тисяч гривень.

 

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар