У Мінсоцполітики розповіли про підвищення пенсій
24.3 C
Киев
19.08.2022
Новини України

У Мінсоцполітики розповіли про підвищення пенсій

У Мінсоцполітики розповіли про підвищення пенсій

Фото: Корреспондент.net Пенсіонерам збільшили виплати

З вересня деяким категоріям пенсіонерів підвищили виплати. Наступне підвищення відбудеться до кінця поточного року, а також у січні.

 

Більш 1,6 млн пенсіонерів з вересня отримали підвищення пенсій. Цього року уряд провів кілька етапів підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів. Про це в понеділок, 9 листопада, заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє урядовий портал.

 

«З вересня підвищення отримали пенсіонери старше 65 років, які мають 30 (жінки) і 35 (чоловіки) років страхового стажу. Завдяки тому, що у вересні зросла мінімальна заробітна плата до 5 тисяч гривень, відповідно зросла гарантована державою мінімальна пенсійна виплата таким особам, яка становить 40% від мінімальної зарплати. Тобто вони отримують не менше 2 тисяч гривень», — пояснила міністр.

 

Лазебна додала, що з січня 2021 року планується ще одне підвищення для цієї категорії пенсіонерів.

 

«Вони будуть отримувати не менше 2 400 гривень, оскільки мінімальна заробітна плата, згідно з проектом Державного бюджету на 2021 рік, зросте до 6 000 гривень», — зазначила Лазебна.

 

За її словами, до кінця поточного року проведуть ще одне підвищення, відповідно до зростання прожиткового мінімуму. Підвищення очікує тих, у кого розмір пенсії залежить від прожиткового мінімуму.

 

Також голова Мінсоцполітики повідомила, що в результаті комплексної програми підвищення пенсій протягом 2020 року середня пенсія зросла до понад 3 400 гривень.

 

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна не зможе виплачувати пенсії своїм громадянам через 15 років.

 

За межею бідності живе 80% українських пенсіонерів — омбудсмен

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар