У Мін'юсті назвали строки відновлення роботи НАЗК та е-декларування
28 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

У Мін’юсті назвали строки відновлення роботи НАЗК та е-декларування

У Мін'юсті назвали строки відновлення роботи НАЗК та е-декларування

Міністр юстиції Денис Малюська
РБК-Україна

Малюська пропонує створити окремий орган у судовій системі, який би контролював суддів для запобігання корупції

Національне агентство із запобігання корупції та система електронного декларування зможе повноцінно запрацювати за декілька місяців. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає «НВ».

«У мене є конкретне бачення, як ми можемо з цієї поганої, жахливої ситуації вийти: ми плануємо відновити роботу системи рівно так само як вона працювала до рішення Конституційного Суду, але враховуючи аргументи, які виклав КС у своєму рішенні», — сказав Малюська.

За словами міністра, спочатку необхідно прибрати на законодавчому рівні повноваження НАЗК щодо суддів. Це своєю чергою надасть можливість розблокувати роботу антикорупційного органу та відкрити доступ до реєстру декларацій.

Разом з тим Малюська пропонує створити окремий орган у судовій системі, який би контролював суддів для запобігання корупції.

Нагадаємо, напередодні Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Источник

Залишити коментар