У МОЗ озвучили межі можливостей медсистеми щодо COVID-хворих
-1.4 C
Киев
18.01.2022
Новини України

У МОЗ озвучили межі можливостей медсистеми щодо COVID-хворих

У МОЗ озвучили межі можливостей медсистеми щодо COVID-хворих

Фото: Скриншот В Україні лікарняні ліжка для COVID-пацієнтів заповнені більш ніж на 60%

Будь-яка система охорони здоров’я не безмежна, і ключовим має бути дотримання санітарних норм, зазначив Віктор Ляшко.

 

Медична система України здатна витримати до 15-20 тисяч хворих на коронавірус COVID-19 за добу. Про це повідомляє РБК-Україна у понеділок, 9 листопада.

 

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, навіть сценарію, коли за добу є 15-20 тисяч випадків, краще не допускати.

 

 

«Будь-яка система охорони здоров’я не безмежна, і ключовим має бути дотримання санітарних норм. Наше завдання — готуватися до найбільш песимістичних сценаріїв. Коли ми говоримо, що вийшли на цифри 7-8 тисяч на добу, то наше завдання — переорієнтувати систему охорони здоров’я від запобігання хвороби до зменшення смертності», сказав Ляшко.

 

У парламентському комітеті з питань здоров’я відзначають, що Медсистема України не стоїть на місці, однак понад 20 тисяч випадків на добу витримати буде не здатна.

 

«Постійно створюються додаткові ліжка в лікарнях, облаштовуються польові госпіталі, щодня нарощується потужність медичної системи. На сьогодні ми розуміємо, що вона може впоратися з 15-20 тисячами хворих на добу. Але якщо буде понад 20 тисяч — до цього наша система на сьогодні не готова», — пояснив голова комітету Михайло Радуцький.

 

Нагадаємо, за останні 24 години в Україні підтвердили 8 687 випадків зараження коронавірусом COVID-19. Зниження відбувається другий день поспіль, але, швидше за все, це пов’язано з вихідними.

 

Напередодні стало відомо, що в чотирьох областях України лікарняні ліжка для COVID-пацієнтів заповнені більш ніж на 70%. При цьому всього в країні зайняті вже 60,5% таких місць.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар