У МОЗ пояснили, що робити батькам, які не бажають вакцинувати дітей
5 C
Киев
25.01.2021
Новини України

У МОЗ пояснили, що робити батькам, які не бажають вакцинувати дітей

У МОЗ пояснили, що робити батькам, які не бажають вакцинувати дітей

Фото: rodkom.org У МОЗ пояснили, що робити батькам-противникам щеплень

Раніше був збільшений перелік інфекційних хвороб, що вимагають обов’язкових щеплень, нагадали в МОЗ.

 

Батьки, які відмовляються вакцинувати дитину, повинні будуть написати відповідну заяву. Такий пункт внесений до законопроекту Про систему громадського здоров’я, заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу в понеділок, 30 листопада.

 

Також збільшився перелік інфекційних хвороб, які вимагають обов’язкових щеплень.

 

«Перш за все, до 10 інфекційних хвороб, які вже визначені, додається новий антиген — пневмококова інфекція. Тобто, їх вже буде 11… Також регулюється на законодавчому рівні питання презумпції згоди на проведення профілактичних щеплень. Тепер, у разі прийняття цього законопроекту, потрібно буде написати заяву, якщо ви відмовляєтеся вакцинувати своїх дітей», — пояснив Ляшко.

 

Відповідальність за відмову від вакцинації буде покладено виключно на батьків. Вони повинні ознайомитися з усіма ризиками, які існують від того, що дитина не була щеплена.

 

Крім того, деякі норми з вакцинації, які зараз критикують антивакцінатори, вже діють на території країни і не були внесені в законопроект як щось нове.

 

«Хочу підкреслити, що обов’язкова вакцинація в Україні врегульована з часів незалежності нашої держави. Законом Про захист населення від інфекційних хвороб і Про захист санітарного та епідеміологічного благополуччя населення чітко передбачено, що в Україні є обов’язковою вакцинація проти 10 інфекційних хвороб», — підкреслив Ляшко.

 

Антивакцинатори критикують і норму, коли без щеплень, передбачених національним календарем, діти не будуть допускатися в сади або школи.

 

«Ця норма також давно врегульована в 12 статті Про захист населення від інфекційних хвороб. Верховний суд України від 17 квітня 2019 року визнав, що вакцинація є обов’язковою в Україні, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садки», — пояснює санітарний лікар.

 

Щодо працівників, які повинні пройти обов’язкову профілактичну вакцинацію перед початком роботи, то заступник міністра розповів, що їх перелік був затверджений ще в 2001 році.

 

Раніше вчені з’ясували, що щеплені в дитинстві вакциною MMR легше переносять COVID. Вакцина проти кору, епідемічного паротиту та краснухи може захистити від ускладнень при коронавірусі.

 

Також Степанов заявив, що в Україні потрібно створити виробництво вакцин. В Україні три виробники володіють можливостями щодо масового випуску вакцин проти дифтерії, правця, кору, каже міністр.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар