У МОЗ розповіли про небезпеку коронавірусу у норок для людей
27.5 C
Киев
15.08.2022
Новини України

У МОЗ розповіли про небезпеку коронавірусу у норок для людей

У МОЗ розповіли про небезпеку коронавірусу у норок для людей

Всі норки в Данії будуть знищені

Коронавірус у норок виявили в шести країнах — Данії, Швеції, Нідерландах, Італії, Іспанії та США.

Коронавірус COVID-19 у норок має поєднання мутацій і змін, які раніше не спостерігалися. Це може мати в майбутньому наслідки для ефективності вакцин від COVID-19. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook у вівторок, 10 листопада.

За його словами, клінічна картина, ступінь тяжкості і передача інфекції серед заражених цим коронавірусом є подібними до того, що зараз циркулює в світі.

«Однак варіант, пов’язаний з норками — ще відомий як «варіант кластера 5″ — має поєднання мутацій або змін, які раніше не спостерігалися. Імовірність мутації антигенної SARS-CoV-2 ще не доведена, але в гіршому випадку антигенна мутація може мати наслідки для імунітету, реінфекцій і ефективності вакцин від COVID-19», — заявив Ляшко.

Він пояснив, що багато хто з кандидатів у вакцини від COVID-19 використовують спайк-білок коронавірусу як ціль.

Головний санлікар поспілкувався з послом Данії в Україні Оле Егберг Міккельсеном з цього питання. Після цього він поінформував Держспоживслужбу, Мінекономрозвитку, Національну академію наук, Національну академію медичних наук про проведення оцінки ризиків, пов’язаних з розповсюдженням коронавірусу в популяції норок.

Також Ляшко розповів, що на сьогоднішній день коронавірус у норок виявили в шести країнах — Данії, Швеції, Нідерландах, Італії, Іспанії та США.

Нагадаємо, минулого тижня влада Данії заявила, що виявила у норок мутований коронавірус, який може передаватися людині. Його нова форма викликає слабке вироблення антитіл, що може звести нанівець зусилля зі створення вакцини. Було прийнято рішення знищити всіх норок в країні — 15-17 млн ​​тварин.

Мутований у норок коронавірус з початку літа до середини жовтня виявили у 214 осіб в північній частині Данії. При цьому тільки 14 осіб за межами північного регіону заразилися цим типом коронавірусу.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар