У МОЗ розповіли про вакцинацію педагогів
31.9 C
Киев
23.06.2021
Новини України

У МОЗ розповіли про вакцинацію педагогів

У МОЗ розповіли про вакцинацію педагогів

Вакцинація від коронавірусу педагогів повинна розпочатися 24 травня. Працівників навчальних закладів мають намір вакцинувати до осені.

В Україні планують з 24 травня розпочати процес імунізації від коронавірусу педагогів, повідомив головний санлікар Віктор Ляшко в суботу, 15 травня.

Так, він повідомив, що наступного тижня в Україну має надійти нова партія вакцин Pfizer — в рамках ініціативи COVAX очікується 473 850 доз.

«Вони будуть проходити на наступному тижні, починаючи з вівторка, але не однією поставкою, а протягом 3-4 днів. Розчинник до цієї партії прийде в останній поставці. З понеділка 24 травня їх почнуть розвозити в регіони і вакцинувати ними», — сказав Ляшко.

Він зазначив, що більша частина цих вакцин піде для вакцинації педагогів першою та другою дозою — працівників дитсадків, шкіл, ВНЗ. МОЗ планує вакцинувати педагогів до початку навчального року.

«Чому зараз ми хочемо їх вакцинувати? Тому що через місяць у них почнеться сезон відпусток і далі вже вересень. Тому ми їх пріоритетно провакцинуємо і підготуємося до осінньо-зимового періоду», — сказав Ляшко.

За його словами, після вакцинації в наступному навчальному році навчальні заклади не планують закривати. «Онлайн-освіта не замінить оффлайн-освіту. Ми хочемо, щоб вони працювали навіть в умовах жорсткого карантину», — сказав він.

Ляшко повідомив, що на 15 травня вже провакциновані 60 163 педагоги. «Це або люди із старших вікових категорій, або учасники ЗНО. Частину педагогів вже провакцинували препаратом Coronavac — це ті, хто бере участь в проведенні і організації ЗНО», — сказав Ляшко.

Ще 95 тисяч доз з цих поставок підуть для імунізації людей з двох перших етапів вакцинації.

Також Ляшко повідомив, що до кінця травня в Україну надійде 1,2 млн доз вакцин CoviShield і AstraZeneca. «Вони підуть і для другого щеплення, і для першого», — уточнив заступник міністра.

На даний момент загальна кількість щеплень з початку кампанії становить 936 499. Дві дози отримали 13 661 осіб.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар