18.4 C
Киев
17.05.2021
Новини України

У МВФ немає претензій до України — Мінфін

У МВФ немає претензій до України - Мінфін

Фото: csis.org МВФ не має претензій до виконання Україною угоди stand-by

Фонд не має претензій щодо того, як Україна виконує вимоги угоди «stand-by», запевнили в Мінфіні.

 

У МВФ є питання про рішення Конституційного суду щодо НАБУ. Про це заявив заступник голови Мінфіну Юрій Драганчук в інтерв’ю Новому Часу, повідомляє прес-служба відомства в четвер, 22 жовтня.

 

За його словами, претензій до того, як Україна виконує домовленості щодо чинної угоди stand-by, у МВФ немає, хоча раніше було занепокоєння з приводу відставки голови НБУ Якова Смолія, але зараз вже все повернулося в норму.

 

«Є новий голова Нацбанку, ми бачимо, що система працює стабільно, все нормально, ніяких змін в банківському секторі від зміни персоналій не відбулося. Тобто, новий менеджмент НБУ дотримується певного курсу, незалежний Нацбанк працює, як працював», — підкреслив Драганчук.

 

Чиновник додав, що Фонд слідкує за ситуацією з рішенням Конституційного Суду з приводу НАБУ.

 

«Це рішення передбачає зміни в закон про НАБУ, які потрібно внести і прийняти. І МВФ, звичайно, спостерігає за цим процесом», — пояснив Драганчук.

 

У той же час, ніяких перешкод для того, щоб Україна отримати транш цього року, поки немає, резюмував заступник міністра.

 

Раніше в МВФ оцінили перспективу співпраці з Києвом. Запорукою виділення траншу до кінця року і подальшої співпраці є виконання Україною зобов’язань, зокрема — реалізація реформ.

 

Також голова Нацбанку пояснив, що буде без траншів МВФ. Відсутність грошей МВФ може вплинути на ціни і валютний ринок в Україні. НБУ все ще чекає наступний транш до кінця року.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар