У НАТО обурюються через намір Байдена провести зустріч Альянсу з РФ
21.01.2022
Новини світу

У НАТО обурюються через намір Байдена провести зустріч Альянсу з РФ

У НАТО обурюються через намір Байдена провести зустріч Альянсу з РФ

Президент США Джо Байден

Країни-учасниці НАТО у Східній Європі стурбовані планами американського лідера та потребують пояснень.

Президент США Джо Байден планує ініціювати зустріч членів НАТО з представниками Росії, чим викликав обурення у союзників у Східній Європі, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерело серед дипломатів.

Зазначається, що влада однієї з країн у регіоні «розлютилася» і вимагає прояснити, що планує президент США. За словами дипломата, країни зі східного флангу НАТО стурбовані тим, до яких поступок можуть призвести переговори з Росією.

За часів СРСР ці держави перебували під впливом Москви, а тепер є сусідами з Росією, повідомив співрозмовник агентства.

Зазначимо, Байден раніше заявив, що планує у п’ятницю, 10 грудня, оголосити про зустріч, у якій візьмуть участь представники Росії та чотирьох країн — союзниць США з НАТО. Про які саме держави йдеться, він не уточнив.

За словами американського президента, мета зустрічі — обговорити занепокоєння Росії щодо розширення НАТО і можливість узгодження домовленостей, які знизили б напруженість на східному фланзі Альянсу.

Нагадаємо, напередодні увечері Байден обговорив ситуацію в Україні з лідерами країн Бухарестської дев’ятки, до якої входять Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Румунія, Чехія та Естонія. Також стало відомо, що Байден пообіцяв східному крилу НАТО додаткові війська у разі потреби.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар