У НАТО заявили про посилення військової присутності Росії
4.4 C
Киев
26.01.2021
Новини світу

У НАТО заявили про посилення військової присутності Росії

У НАТО заявили про посилення військової присутності Росії

Єнс Столтенберг розповів, що обговорять міністри країн-членів Альянсу на зустрічі 1-2 грудня

Росія розгортає нові сили і озброєння від Крайньої Півночі до Лівії і Сирії, зазначив Єнс Столтенберг.

 

Росія через кризу в Нагірному Карабасі і Білорусі посилила свої військові позиції у світі. Про це на брифінгу в понеділок, 30 листопада, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

 

 

За його словами, міністри закордонних справ країн-членів Альянсу проведуть зустріч 1 — 2 грудня, на якій обговорюватимуть це питання.

 

«Росія модернізує свій ядерний арсенал і розгортає нові ракети, розгортає нові сили від Крайньої Півночі до Лівії і Сирії. Ми також бачимо посилення російської військової присутності внаслідок криз у Нагірному Карабасі і Білорусі», — зазначив Столтенберг.

 

За його словами, міністр країн НАТО будуть говорити про заходи реагування на зрослу військову активність Росії і про контроль над озброєннями, включаючи ядерні боєголовки на тлі того, що термін дії Договору про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3, — ред.) закінчується в лютому 2021 року.

 

Раніше США назвали остаточну умову СНО-3: Вашингтон готовий продовжити договір з Москвою за умови, що обидві країни тимчасово заморозять розміри ядерних арсеналів. У Росії на цю пропозицію американської сторони відповіли відмовою, назвавши її «неприйнятною».

 

Пізніше президент Росії Володимир Путін запропонував продовжити СНО-3 на рік без додаткових умов. За його словами, МЗС РФ має сформулювати офіційну позицію Москви за договором, щоб отримати від США «чітку відповідь».

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар