У омбудсмена заявили, що Росія почала призов у свою армію жителів ОРДЛО
2 C
Киев
24.01.2021
Новини світу

У омбудсмена заявили, що Росія почала призов у свою армію жителів ОРДЛО

У омбудсмена заявили, що Росія почала призов у свою армію жителів ОРДЛО

Фото: vchaspik.ua Житель ОРДЛО з паспортом РФ не має ніяких соцгарантій

Жителі ОРДЛО з російськими паспортами отримувати російську пенсію права не мають, але служити в армії сусідньої держави тепер зобов’язані.

 

Російська Федерація почала призивати жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які отримали російські паспорти, до своєї армії. Зараз на окупованих територіях потенціал видачі паспортів РФ нарощується, заявив представник омбудсмена в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський, пише РБК-Україна.

 

«І вже, як мені доповідають правозахисники, є громадяни, які отримали російські паспорти, і їх уже призивають до Збройних сил Російської Федерації», — зазначив Лисянський.

 

Він додав, що Росія активно видає паспорти жителям ОРДЛО з 2019 року.

 

При цьому, за словами Лисянського, наявність паспорта сусідньої держави не дає його власникові соціальних гарантій, наприклад, російської пенсії. Але в російській армії чоловіки, які проживають в ОРДЛО, служити вже змушені.

 

Як повідомлялося раніше, половина переселенців Донбасу живуть в ОРДЛО.

 

До цього стало відомо, що більшість українців за особливий статус для ОРДЛО. Необхідність прямих переговорів з Росією для припинення військового конфлікту на Донбасі відзначили 69,7% опитаних.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар