У ПАРЄ оскаржать повноваження російської делегації
-0.1 C
Киев
04.03.2021
Новини світу

У ПАРЄ оскаржать повноваження російської делегації

У ПАРЄ оскаржать повноваження російської делегації

Фото: AP Комітет ПАРЄ розгляне дане питання в середу

Перегляд повноважень російської делегації після масових затримань 23 січня ініціювали депутати п’яти країн.

У Парламентській асамблеї Ради Європи розглянуть питання про повноваження Росії після того, як в понеділок, 25 січня, 38 депутатів підтримали дану ініціативу української делегації. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко в телеграм.

Глава Української делегації Марія Мезенцева заявила, що процедуру також ініціювали парламентарії з Литви, Латвії, Естонії та Грузії.

Для оскарження потрібно щонайменше 30 депутатів з п’яти держав. Після цього питання підтвердження повноважень розглядатиме моніторинговий або регламентний комітет ПАРЄ.

Росію звинувачують в порушенні статті 5 Статуту Ради Європи — кожна країна-член повинна гарантувати всім своїм громадянам захист їхніх прав і свобод.

Раніше на сайті ПАРЄ з’явилася заява доповідачів щодо Росії Сунни Аеварсдоттір і Жака Мера.

«Я глибоко стурбований ситуацією в Росії. Десятки тисяч людей зібралися в багатьох містах, щоб мирно протестувати проти арешту Олексія Навального. Кілька сотень з них були заарештовані поліцією, іноді дуже жорстоко, про що свідчать відеодокази», — йдеться в заяві.

На думку Аеварсдоттір, дії російської влади несумісні з повагою основних політичних свобод. А більшість заарештованих 23 січня на протестах можуть вважатися політичними в’язнями.

«Ми дуже уважно спостерігаємо за цими подіями і зробимо всі необхідні юридичні висновки. Кожен, хто заарештований за свободу вираження думок і зборів, захищеною Європейською конвенцією з прав людини, повинен бути негайно звільнений», — додали доповідачі.

Нагадаємо, в акції 23 січня тільки в Москві, за оцінкою руху Білий лічильник, взяли участь до 20 тисяч осіб, агентство Reuters повідомляло про 40 тисяч учасників. За останніми даними, на акціях силовики затримали майже 3,5 тисяч осіб — рекордну кількість для РФ.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар