У Первомайську депутати відмовилися перейменувати місто
-0.4 C
Киев
22.01.2022
Новини України

У Первомайську депутати відмовилися перейменувати місто

У Первомайську депутати відмовилися перейменувати місто

Фото: Facebook/Тарас Кремінь Назви деяких міст не відповідають правилам і нормам українського правопису — Кремінь

Депутати вирішили не змінювати назву міста, бо словниками української мови не заборонений вжиток слів «первий» та «май».

 

Депутати Первомайської міської ради визначили, що буде недоцільним переназвати місто, як до цього раніше закликав мовний омбудсмен Тарас Кремінь. Про рішення депутатів у Telegram-каналі повідомив телеведучий Макс Назаров.

 

Депутати розглянули звернення омбудсмена Про приведення назви міста Первомайськ у відповідність до правопису та стандартів української мови.

 

Вони відзначили, що в словниках української мови немає заборони на існування та вжиток в мовленні слів «первий» та «май».

 

«Українські словники жодним чином не забороняють існування та вживання в українській мові слів «первий» і «май» (навіть наш земляк, геніальний український поет Микола Вінграновський, гарно вживав слово «май» і не прагнув відхреститися від особливостей південноукраїнського мовлення). Основу «перв» ми бачимо в словах «первинний», «первісний», «первоцвіт» (твір Первінка М. Вінграновського)», — йдеться в листі депутатів.

 

Також, як відзначають депутати, іменником «май» в європейських мовах називають місяць року, тоді як російський «май» — це запозичення. Крім того, в тлумачних словниках вжиток слова «май» поширюється на назву місяця та на зелень у значенні «розмай».

 

У Первомайську депутати відмовилися перейменувати місто

 

 

Нагадаємо, Тарас Кремінь звернувся до місцевої влади із пропозицією привести у відповідність до правопису і вимог мовного закону назви низки населених пунктів. Він відзначив, що в назвах деяких українських міст (Арбузинка, Сєверодонецьк, Южноукраїнськ, Южний, Спокойствіє, Надеждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ та інші) є російськомовне прочитання, так вони не відповідають правилам і нормам українського правопису.

 

Раніше Тарас Кремінь закликав незадоволених держмовою їхати з України. Він звернувся до громадян із закликом поважати українську Конституцію, закони України й український народ, який віками боровся за свою незалежність і продовжує боротися на Донбасі.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар