У політиці працюють бумеранги, тому не треба розмірковувати, хто сильніший, – Карасьов про ситуацію з КСУ
23.3 C
Киев
22.06.2021
Політика

У політиці працюють бумеранги, тому не треба розмірковувати, хто сильніший, – Карасьов про ситуацію з КСУ

У політиці працюють бумеранги, тому не треба розмірковувати, хто сильніший, – Карасьов про ситуацію з КСУ

Політолог Вадим Карасьов
З відкритих джерел

Парламентарі – не боги, тому й існує КСУ, щоб виявляти і виправляти помилки, каже політолог

У політиці працюють бумеранги, тому у ситуації з Конституційним судом не слід керуватися міркуваннями, хто сильніший, а потрібно зробити все, щоб вийти з кризи, не ослабивши гілки влади.

Про це в ефірі ток-шоу «15» на телеканалі ZIK заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Експерт, коментуючи ситуацію навколо КСУ, зауважив, що народні депутати – «не боги», тому можуть помилятися, ухвалюючи закони, і для того існує Конституційний суд, щоб виявляти і виправляти помилки і щоб не було жодних сумнівів щодо законності ухвалених ініціатив.

«У політиці бумеранги працюють, і, не дай Боже, щоб ці бумеранги били. Тому тут не треба сьогодні розмірковувати у такому плані – хто сильніший сьогодні, хто тут – ми круті чи вони круті? Треба зробити так, щоб всім із цієї кризи вийти не слабшими, а сильнішими, відновити довіру до всіх інституцій влади. Можна подумати про те, як Конституцію змінювати у правильному напрямку, якщо когось щось не влаштовує. Я думаю, що треба все ж таки більше розмовляти один з одним, а не через мегафонну, скажемо так, політику звинувачувати один одного», – сказав політолог.

Вадим Карасьов зауважив, що із кризової ситуації потрібно виходити спокійно і гідно.

«От Арахамія говорить про те, що судді, до них же недовіра, хай вони самі ухвалять рішення про те, щоб піти у відставку. А що, довіра до ВРУ така велика чи ні? Чому тоді до народних депутатів немає такого звернення, що давайте підемо у відставку, бо довіра до нас не така вже й велика, як була. Розумієте, не треба діяти так. З цієї кризи потрібно вийти спокійно, гідно для того, щоб не ослаблювати один одного – ні президента, ні парламент, ні КСУ, а укріпити», – сказав гість ток-шоу.

Нагадаємо, 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Натомість голова Конституційного суду України Олександр Тупицький вважає законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо перезавантаження КСУ конституційним переворотом.

Источник

Залишити коментар