У Польщі відкрили пам'ятник отаману Симону Петлюрі
-2.1 C
Киев
21.01.2022
Новини світу

У Польщі відкрили пам’ятник отаману Симону Петлюрі

У Польщі відкрили пам'ятник отаману Симону Петлюрі

Фото: Минкультуры Польши Монумент в Польщі зображує Юзефа Пілсудського разом з Палом Телекі, Шарлем де Голлем і отаманом Симоном Петлюрою

Меморіал називається Перед Варшавською битвою, частиною якого є пам’ятник отаману військ УНР Симону Петлюрі.

У Польщі до 100-річчя Варшавської битви в місті Скерневице відкрили монумент, присвячений підтримці Польщі іншими країнами під час польсько-радянської війни. Частиною монумента є пам’ятник головному отаману військ УНР Симону Петлюрі. Про це повідомила прес-служба міністерства культури Польщі.

Монумент отримав назву Перед Варшавською битвою. Він складається з чотирьох статуй: лідера Польщі маршала Юзефа Пілсудського, угорського прем’єра Пала Телекі, Шарля де Голля, який був у той час військовим радником польської армії, і отамана Симона Петлюри. Монумент символізує підтримку Польщі цими країнами під час польсько-радянської війни 1920 року.

За словами заступника прем’єр-міністра культури Петра Глинського, цей пам’ятник втілює «міжособистісну і міжнаціональну солідарність» тих, хто допоміг захистити Польщу і Європу від більшовиків.

«Пам’ятник нагадує також про польсько-український союз тих часів, завдяки якому близько 20 тисяч українських воїнів билися в одних лавах з поляками», — йдеться в повідомленні.

Місто Скерневице вибрали для встановлення пам’ятника, оскільки в ті роки сюди прибув перший поїзд з військовою допомогою від Угорщини. Автором проекту виступив Кароль Бадин з краківської академії мистецтв.

Раніше повідомлялося, що Центральний держархів вищих органів влади та управління України опублікували раніше невідомі фотографії головного отамана військ і флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри.

Також Державний архів Служби зовнішньої розвідки України розсекретив близько 350 ексклюзивних матеріалів про діяльність УНР і вбивство Симона Петлюри.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар