У Польщі знайшли унікальний скарб
26.3 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

У Польщі знайшли унікальний скарб

У Польщі знайшли унікальний скарб

Фото: РГ Археологічна знахідка в Польщі

Знахідка складається з 118 срібних монет і їх фрагментів, які були виявлені під час дослідження археологічної пам’ятки в комуні Біскупєц в Новому міському повіті.

Археолог з Острудського музею в Польщі Лукаш Щепаньський повідомив про виявлення ранньосередньовічного скарбу каролінгських динаріїв, унікального для цієї частини Європи, пише НВ.

Знахідка складається з 118 срібних монет і їх фрагментів. Вчені знайшли динарії імператора Людовика Благочестивого (814-840) і обол короля Карла Лисого (840-877) з франкської династії Каролінгів.

Монети були виявлені під час дослідження мультикультурної археологічної пам’ятки в комуні Біскупєц в Новому міському повіті.

На думку Щепаньський, який керував археологічними роботами, скарб ранньосередньовічних монет Каролінгів в цій області є чимось незвичайним і тому важко інтерпретується. Археологи поки знайшли в цій частині Європи тільки поодинокі монети того періоду, викарбувані на монетних дворах Західної Європи, а для торгівлі використовували в основному арабські монети.

Нагадаємо, що шведський картограф Томас Карлссон під час підготовки заходів зі спортивного орієнтування в лісі в 50 км від Гетеборга знайшов скарб бронзового століття (приблизно 2500 років тому).

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар