У Раді Європи виступили проти розпуску КСУ
14.5 C
Киев
26.09.2022
Новини України

У Раді Європи виступили проти розпуску КСУ

У Раді Європи виступили проти розпуску КСУ

Фото: focus.ua Венеціанська комісія і GRECO виступили проти звільнення суддів КСУ

Венеціанська комісія і GRECO направили листа Дмитру Разумкову із закликом не приймати законопроект Зеленського.

Звільнення суддів Конституційного суду є порушенням Конституції і принципу поділу влади, що ставить під загрозу верховенство права. Про це сказано в спільному листі Венеціанської комісії та Групи держав проти корупції (GRECO) до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, опублікованому в суботу, 31 жовтня.

Як стверджують в організаціях, вони повністю згодні з важливістю забезпечення суспільної довіри до Конституційного суду, адже він грає важливу роль хранителя Основного закону і арбітра поділу влади.

«Довіра не означає відсутність незалежності. Навпаки, Конституційний суд може користуватися довірою інших державних інститутів і громадськості тільки в тому випадку, якщо він дійсно незалежний», — говорить лист.

При цьому організації закликають українську владу розглянути несприятливі, глибокі і довгострокові наслідки для України від поспішного рішення про звільнення суддів КСУ.

«Ми закликаємо вас вивчити альтернативні способи забезпечення того, щоб боротьба з корупцією відповідно до міжнародних стандартів залишалася пріоритетом для вашої країни», — резюмували в посланні.

Нагадаємо, що раніше в Європарламенті підтримали відставку суддів КСУ. Євродепутати виступили із заявою щодо скасування КСУ статті про брехню в деклараціях і заявили, що підтримують законодавчу ініціативу Зеленського про відновлення доброчесності судочинства КСУ.

Також у Зеленського розповіли про законопроект щодо КСУ. Запропонований президентом проект закону, як очікується, забезпечить відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства і вирішить кризову ситуацію, до якої призвели дії Конституційного Суду.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар