У РФ звинувачення Чехії вважають бездоказовими
13.5 C
Киев
06.05.2021
Новини світу

У РФ звинувачення Чехії вважають бездоказовими

У РФ звинувачення Чехії вважають бездоказовими

Фото: РИА Новости Кремль звинувачує Чехію в руйнуванні відносин між країнами

Раніше президент Чехії Земан заявив, що контррозвідка не надала доказів участі іноземних агентів у підриві складів у Врбетиці.

 

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав бездоказовими звинувачення Чехії в причетності до вибухів на складах під містечком Врбетиця в 2014 році, пише ТАСС у понеділок, 26 квітня.

 

Він звернув увагу на висловлювання президента Чехії Мілоша Земана, який заявив, що у звітах контррозвідки країни не було доказів присутності «російських агентів» на складі боєприпасів. Його заява викликала скандал в Чехії, президента засудили ряд політиків.

 

«У зв’язку з цим можемо повторити ще раз: будь-які звинувачення Росії в контексті різних подій в Чехії абсолютно безпідставні… Озвучування таких звинувачень без доказів, без підстав — це надзвичайні дії, вони недружні, вони йдуть не просто врозріз з інтересами народів двох країн, вони вже завдали надзвичайної шкоди двостороннім відносинам», — сказав Пєсков.

 

У той же час, перший віце-прем’єр Ян Гамачек сьогодні спростував заяву Земана.

 

«Наскільки я знаю, в цій справі є лише одна версія розслідування, і вона пов’язана з пересуванням членів (іноземного розвідувального) підрозділу 29155», — сказав Гамачек.

 

«Ми виходили з інформації, яка нам була надана не тільки контррозвідкою, але і поліцією, і генпрокуратурою. На підставі цієї інформації ми, як Чеська республіка, зреагували досить твердо, оскільки докази були переконливі», — додав він.

 

Нагадаємо, 17 квітня прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш повідомив про отримання інформації від чеських спецслужб про причетність співробітників ГРУ РФ до вибуху на складі боєприпасів у Врбетиці.

 

Тоді ж було оголошено про рішення вислати 18 російських дипломатів. За інформацією європейських ЗМІ, вони були співробітниками російської розвідки і працювали під прикриттям.

 

Москва відкинула ці звинувачення, а в якості відповіді МЗС РФ оголосило персонами нон грата 20 чеських дипломатів.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар