0.2 C
Киев
27.12.2020
Новини України

У РНБО пропонують дозволити проходити строкову службу в теробороні

У РНБО пропонують дозволити проходити строкову службу в теробороні

Фото: politeka.net Сергій Кривонос пропонує навчати призовників по вихідних

Призовники в цьому випадку зможуть отримати військову професію без відриву від дому та роботи. Також їм хочуть дозволити зберігати вдома зброю.

 

Заступник секретаря РНБО генерал-майор Сергій Кривонос запропонував закріпити в законі можливість для призовників проходити строкову службу не в армії, а в батальйонах територіальної оборони без відриву від місця проживання. Про це він розповів в інтерв’ю НВ.

 

Кривонос наполягає, що така можливість повинна бути закріплена в законопроекті «Про територіальну оборону».

 

За його словами, зараз використання строкової служби в Збройних силах — це переважно «служба рабів».

 

«Це залежить, звичайно, від командирів. Деякі командири зацікавлені, а деякі не зацікавлені: а, прибирайте територію, ходіть у наряди, але не вчіться як військові фахівці», — сказав Кривонос.

 

Замість цього Кривонос пропонує дозволити чоловікам призовного віку нести службу в батальйонах територіальної оборони без відриву від дому та роботи, проходити підготовку у вихідні дні.

 

Крім того, у законопроекті передбачається право чоловіків, які пройшли відповідну військову підготовку і служать у батальйонах територіальної оборони, тримати вдома зброю.

 

«Протягом перших трьох років людина, яка не має абсолютно ніякої підготовки — проходить навчання [в батальйоні територіальної оборони за місцем проживання у вихідні дні] й отримує в кінці військово-облікову професію, а потім ще два роки він знову ж за рахунок своїх вихідних — 45-48 діб на рік — проходить службу, віддає те, що в нього вкладено. Це нормально? Нормально. Тому що ми повинні отримати від такої людини віддачу. Це достатньо мотивує людей», — наголосив Кривонос.

 

Крім того, у законопроекті передбачається право чоловіків, які пройшли відповідну військову підготовку і служать у батальйонах територіальної оборони, тримати вдома зброю. Однак вона повинна зберігатися у сейфах під сигналізацією відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Також Кривонос прокоментував ідею президента Володимира Зеленського про масову мобілізацію жінок і чоловіків, назвавши її нереальною.

 

Нагадаємо, президент заявив, що в разі нападу Росії на Україну з боку анексованого Криму будуть мобілізовані і чоловіки, і жінки.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар