5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

У Швейцарії ще 16 осіб померли після COVID-щеплення

У Швейцарії ще 16 осіб померли після COVID-щеплення

Попередньо, жертвами вакцинаціями у Швейцарії вже стала 21 людина

Раніше у країні після отримання уколу проти коронавірусу померли шість осіб. Прямого зв’язку між щепленням і смертями влада не вбачає.

 

Влада Швейцарії заявила про 16 летальних випадків, зафіксованих після застосування вакцини проти коронавірусу. Відповідні дані опубліковано на сайті уряду країни у п’ятницю, 26 лютого.

 

«Станом на 24 лютого агентство Swissmedic (швейцарське агентство з терапевтичної продукції — ред.) проаналізувало загалом 364 заяви про імовірні небажані наслідки, що мають відношення до вакцинації від COVID-19 у Швейцарії», — зазначено в повідомленні.

 

Так, 199 повідомлень стосувалися американо-німецької вакцини Pfizer/BioNTech, ще 154 — американського препарату Moderna.

 

При цьому 95 вакцинованим пацієнтам знадобилася госпіталізація. У них спостерігалися такі симптоми, як головний біль, захворювання на COVID-19, що викликається коронавірусом, та алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок.

 

Через деякий час померли 16 людей. За даними уряду, середній вік померлих становив 86 років, більшість із них мали серйозні захворювання.

 

«Незважаючи на збіг за часом, ніщо конкретно не вказує, що ці смерті були викликані вакцинацією», — підсумували у Swissmedic.

 

Нагадаємо, кампанія з імунізації від COVID-19 почалася у Швейцарії 23 грудня. Вже через тиждень влада повідомила про перший летальний випадок після щеплення препаратом Pfizer/BioNTech — помер пацієнт будинку для людей літнього віку.

 

Менш ніж через місяць агентство Swissmedic повідомило про нові смерті після застосування вакцини. Тоді померли п’ятеро осіб віком 84-92 роки.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар