У США і Британії заявили, що за російськими хакерами стоїть ГРУ
23.2 C
Киев
05.08.2021
Без рубрики

У США і Британії заявили, що за російськими хакерами стоїть ГРУ

У США і Британії заявили, що за російськими хакерами стоїть ГРУ

Фото: rp.pl ГРУ звинуватили в причетності до кібератак

Розвідки і спецслужби двох країн опублікували доповідь, в якій відповідальність за сотні кібератак в останні два роки покладається на російське відомство.

Спецслужби США і Великої Британії заявили, що за хакерською діяльністю угруповань Fancy Bear, APT28, Strontium і низки інших стоїть російське ГРУ. Їхні атаки почалися ще в 2019 році і продовжуються до цього часу. Про це йдеться в прес-релізі, опублікованому на сайті Агентства національної безпеки.

 

«Агентство національної безпеки, Агентство з кібербезпеки і безпеки інфраструктури США, ФБР і Національний центр Великої Британії з кібербезпеки сьогодні опублікували зведення даних з кібербезпеки, в якому викривають зловмисну ​​кібердіяльність російської військової розвідки проти США і організацій в усьому світі, яка почалася з середини 2019 і, ймовірно, триває до цього дня», — йдеться в документі.

 

Зловмисна кібердіяльність цього центру раніше приписувалася недержавним організаціям, відомим як Fancy Bear, APT28, Strontium і багатьом іншим угрупованням.

 

При цьому уточнюється, що 85 Головний центр спецоперацій вибирав свої цілі в основному серед організацій та установ, які користуються програмним забезпеченням Microsoft Office 365®cloud. Атаки проводилися і на програмні продукти інших постачальників послуг і локальні сервери електронної пошти з використанням різних протоколів.

 

«Подібні зусилля напевно тривають і зараз. Ці можливості грубої сили дозволяють суб’єктам 85 Головного центру отримувати доступ до захищених даних, зокрема електронної пошти», — наголошується в документі.

 

Також повідомляється, що серед цілей, які російські спецслужби вибирають для хакерських атак — державні, військові організації, політичні консультанти і партійні осередки, підрядники оборонної сфери, енергетичні та логістичні компанії в різних країнах. У цьому переліку також значаться аналітичні установи, ВНЗ, юридичні фірми та медіа-компанії.

 

Нагадаємо, на цьому тижні Microsoft звинуватила російських хакерів в нових атаках. Повідомлялося, що активність хакерів була зосереджена в основному на США, проте постраждали також користувачі у Великій Британії, Німеччині, Канаді та інших країнах.

 

У Пентагоні розповіли, як визначають хакерів з РФ

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар