25.1 C
Киев
09.06.2021
Новини України

У США сказали, чого чекають до візиту Зеленського

У США сказали, чого чекають до візиту Зеленського

Блінкен очікує побачити втілення реформ в Україні

Держсекретар США заявив, що розраховує до приїзду українського президента побачити в Україні справжню імплементацію антикорупційних законів.

 

У США хотіли б побачити реальні результати щодо конкретних реформ в Україні перед тим, як президенти Джо Байден і Володимир Зеленський можуть зустрітися в Білому домі. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу на слуханнях комітету з асигнувань Сенату.

 

Про це він сказав, відповідаючи на питання сенатора Кріса Мерфі про те, що хотіла б побачити американська адміністрація від України перед зустріччю Зеленського із президентом США Джо Байденом.

 

«Існує цілий перелік сфер, у яких для України важливо домогтися прогресу. Зокрема, в тому, щоб мати незалежну судову систему — функціональну і ретельно обрану, яка має незалежний нагляд. Корпоративне управління, передусім на державних підприємствах, яке буде прозорим. А також справжню імплементацію, зокрема, антикорупційних законів», — відповів Блінкен.

 

Він також підкреслив, що «агресія з боку корупційних сил» усередині України є таким же актуальним викликом для Києва, як і зовнішня агресія з боку Росії, оскільки заважає розвитку демократії.

 

Глава Держдепу зазначив, що навіть якщо в Україні приймається хороше законодавство для боротьби з корупцією, цього недостатньо, оскільки воно має ще втілюватися на практиці.

 

«Ми повинні побачити, як люди, причетні до корупційних дій, дійсно притягуються до відповідальності», — підкреслив глава Державного департаменту США. Він додав, що це направить потужний сигнал про те, що це не тільки слова на шматку паперу.

 

Нагадаємо, напередодні відбулася телефонна розмова між Зеленським і Байденом, яка передувала зустрічі президента США з російським лідером Володимиром Путіним. Під час бесіди Байден запросив Зеленського в Білий дім. Пізніше Зеленський розповів, коли поїде до США.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар