У ТКГ пояснили, коли Рада може прийняти закон про амністію на Донбасі
24.4 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

У ТКГ пояснили, коли Рада може прийняти закон про амністію на Донбасі

У ТКГ пояснили, коли Рада може прийняти закон про амністію на Донбасі

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук
Фото з відкритих джерел

Амністувати учасників конфлікту можуть після проведення місцевих виборів в ОРДЛО

Закон про амністію учасників конфлікту на Донбасі може бути прийнятий Верховною Радою після проведення там місцевих виборів та формування місцевих органів влади, згідно з українським законодавством. Про це повідомив голова делегації України в ТКГ Леонід Кравчук в інтерв’ю ТАСС.

За його словами, в законі будуть враховані особливості регіону та світовий досвід у цих питаннях. Крім цього, вона не стосуватиметься осіб, винних у тяжких злочинах. 

«Коли буде створена місцева влада після виборів на непідконтрольної території, буде прийнятий українським парламентом закон про амністію. Амністія до виборів нереальна», — наголосив Кравчук.

Також для визначення тих, хто потрапить під амністію, може бути створена спеціальна комісія з участю місцевої влади Донбасу.

«Кожна людина буде розглядатися окремо, його вина буде доведена згідно з законом через суд. Іншого бути не може. Невинні люди не повинні постраждати», — запевнив глава делегації. 

Нагадаємо, минулого тижня віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков заявив, що проєкт закону про перехідний період та амністію щодо непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей буде створено не пізніше першого кварталу 2021 року. 

Источник

Залишити коментар