У ТКГ відповіли на упередження щодо Плану дій
22.9 C
Киев
16.05.2021
Новини України

У ТКГ відповіли на упередження щодо Плану дій

У ТКГ відповіли на упередження щодо Плану дій

У ТКГ впевнені, що можливо швидко вивести іноземні війська з території України

Українська делегація в ТКГ перерахувала чотири головні пункти Плану дій щодо Донбасу, чотири упереджені ставлення до них і спростування.

 

У Тристоронній контактній групі стосовно Донбасу назвали чотири помилкові судження щодо Плану дій і спростували їх. Відповідне повідомлення делегації опубліковано у п’ятницю, 6 листопада, на її сторінці у Facebook.

 

Так, у повідомленні перераховано чотири головні пункти Плану, чотири упереджені ставлення до них і спростування.

 

«1. Пункт Плану дій: виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань і найманців із території України на початку 2021 року. Упередження: неможливо так швидко вивести війська, найманців, техніку», — зазначено в повідомленні.

 

У відповідь на це в ТКГ навели приклад Ізраїлю, який вивів свої війська із «зони безпеки» в Лівані, одночасно із союзною йому «Армією Південного Лівану» (загалом близько 7,5 тисячі осіб) протягом доби, після 18 років перебування у країні.

 

«2. Пункт Плану дій: скасування владою Російської Федерації ряду рішень і документів, які є прямим втручанням в життя ОРДЛО, наприклад, за спрощеною процедурою надання жителям цих територій російського громадянства. Упередження: надання російського громадянства за спрощеною процедурою є винятковим привілеєм президента РФ, такого пункту немає в Мінських домовленостях», — заявили в делегації і додали, що це помилкова точка зору прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова.

 

Як спростування в ТКГ відзначили, що, ймовірно, Пєсков не розуміє змісту документа, затвердженого президентом Росії.

 

«3. Пункт Плану дій: відновлення контролю над відповідною ділянкою українсько-російського державного кордону за допомогою СММ ОБСЄ. Упередження: в Мінських домовленостях зазначається, що відновлення повного (!) контролю над державним кордоном з боку уряду України … має розпочатися в перший день після проведення місцевих виборів», — продовжили в делегації.

 

У відповідь на це підкреслили, що План передбачає відновлення контролю над усім кордоном за допомогою ОБСЄ послідовно.

 

«4. Пункт Плану дій: підготовка і проведення на території ОРДЛО виборів (за допомогою ОБСЄ). Упередження: неможливо в такий термін підготувати і провести місцеві вибори належним чином», — відзначили в ТКГ.

 

Як спростування в делегації нагадали, що в 2014 році вибори президента України підготували за три місяці — термін на півтора місяці коротший, ніж згаданий у Плані.

 

Нарешті, в ТКГ повідомили, що до 10 листопада (дата наступного засідання ТКГ) в ОБСЄ повинні ознайомитися із Планом дій, і додали, що нормандську зустріч на найвищому рівні необхідно провести до кінця цього року.

 

Раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що План дій щодо врегулювання на Донбасі повинен бути здійсненним.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар