У Туреччині суд засудив до довічних термінів учасників перевороту
-2.6 C
Киев
22.01.2021
Новини світу

У Туреччині суд засудив до довічних термінів учасників перевороту

У Туреччині суд засудив до довічних термінів учасників перевороту

Фото: Анадолу Авіабаза Акинджі, з якої здійснювали вильоти засуджені пілоти

Більшість із засуджених — пілоти ВПС Туреччини, які несли службу на авіабазі Акинджі поблизу Анкари.

Четвертий суд з особливо тяжких справ міста Анкари засудив до довічного ув’язнення групу з дев’яти учасників спроби військового перевороту в липні 2016 року. Про це повідомляє Анадолу в четвер, 29 листопада.

Багато колишніх офіцерів ЗС Туреччини, які, за звинуваченнями прокуратури, брали безпосередню участь у бойових діях, отримали від трьох до 79 довічних термінів. Більшість із засуджених — пілоти ВПС, які несли службу на авіабазі Акинджі поблизу турецької столиці.

Усього у цій справі проходять 475 обвинувачених.

Нагадаємо, в ніч на 16 червня 2016 року група заколотників спробувала здійснити військовий переворот в Туреччині. Основне протистояння розгорнулося в Анкарі та Стамбулі. Загинули понад 250 громадян, більш як дві тисячі людей отримали поранення. Заколот був придавлений.

Пізніше в Туреччині були заарештовані понад 50 тисяч осіб, звільнені або усунені з роботи понад 160 тисяч держслужбовців, в тому числі військові.

Влада Туреччини звинувачує організацію опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена FETO у причетності до спроби держперевороту. Сам Ґюлен, який перебуває в США, засудив переворот і відкинув звинувачення.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар