17.1 C
Киев
09.06.2021
Новини світу

У Варшаві відповіли Лукашенку на свято в день поділу Польщі

У Варшаві відповіли Лукашенку на свято в день поділу Польщі

Фото: eadaily.com

Ініціативу Лукашенка встановити День народної єдності Білорусі в день нападу на Польщу назвали наругою над пам’яттю не тільки польських, а й білоруських жертв.

 

В Інституті національної пам’яті Польщі заявили, що напад СРСР на Польщу 17 вересня 1939 року є не «Днем національної єдності Білорусі», а «днем єдності двох тоталітарних режимів» — радянського і нацистського. Про це у вівторок, 8 червня, повідомляє Укрінформ.

 

Відзначається, що так Польща відреагувала на рішення Олександра Лукашенка встановити нове свято — День національної єдності Білорусі, який має відзначатися 17 вересня, в день нападу СРСР на Польщу.

 

ІНП Польщі наголошує, що 17 вересня 1939 року Сталін виконав своє зобов’язання перед Гітлером відповідно до таємного протоколу до Пакту Молотова-Ріббентропа, а напад Червоної армії на Польщу дозволив Третьому рейху швидше завоювати країну. Тому 17 вересня — це символ злочинного співробітництва Гітлера і Сталіна в підпорядкуванні вільних народів Європи.

 

«Те, що 17 вересня 1939 року проголошено «Днем національної єдності Білорусі», є наругою над пам’яттю не тільки польських, а й білоруських жертв двох тоталітарних режимів. Насправді 17 вересня 1939 року — це «день двох тоталітарних режимів», — відзначає Інститут нацпам’яті Польщі.

 

Польща нагадує, що німецько-радянське співробітництво принесло поневолення мільйонам громадян Польщі, зокрема і національним меншинам.

 

Напередодні повідомлялося, що Лукашенко підписав указ про встановлення нового свята — Дня національної єдності Білорусі, який відзначатимуть 17 вересня.

 

Також повідомлялося, що білоруські активістки в Польщі провели «хвилину крику» топлес. Учасниці акції звернулися до великих компаній з вимогою припинити співпрацювати з Білоруссю.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар