Медики видавали документи про вакцинацію без фактичного щеплення протягом кількох місяців.
Співробітники СБУ викрили нові мережі з виготовлення та продажу фейкових COVID-сертифікатів – у Львівській та Вінницькій областях. Зловмисники вакцинували на папері близько 500 людей щомісяця, повідомляє прес-служба СБУ.
«У Львівській області фальсифікацією COVID-сертифікатів займалася ціла амбулаторія. Зловмисники систематично видавали документи про вакцинацію без фактичного щеплення. За попередньою інформацією, медпрацівники видавали до 20 фальшивок на день. При цьому працювали в такому режимі протягом шести місяців», — йдеться у повідомленні.
Незаконну схему організували лікарі однієї з медустанов Львівщини. Медики вносили недостовірні дані про щеплення до єдиної державної системи обліку eHealth. При цьому ін’єкції проти коронавірусу громадянам не робили.
«Клієнтів», які за документ платили від 2 до 3,5 тисячі гривень, шукали не лише лікарі, а й їхні родичі та знайомі.
Інша мережа діяла у Вінницькій області. Її також організували лікарі.
Протягом кількох місяців зловмисники робили щодня до п’яти фейкових сертифікатів за ціною від 3,5 тисячі до 7,5 тисячі гривень.
У ході обшуків було вилучено мобільні телефони на місці злочину; підроблені довідки про проходження вакцинації та COVID-сертифікати; чорнові записи із переліком «вакцинованих» осіб.
Нагадаємо, у Києві поліцейський та медик організували схему підробки COVID-сертифікатів. Поліцейський підшукував «клієнтів» і приводив їх до лікаря, яка вносила неправдиві дані про вакцинацію до бази Helsi.
Також повідомлялося, що у Кривому Розі чоловіка посадили на два роки за підробку COVID-сертифікату. Він купив печатку лікаря та печатку лікарні, а також бланки міжнародних свідоцтв. Його затримали із фейковим документом.
Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись