У Вінницькій та Львівській областях лікарі підробляли COVID-сертифікати
24.3 C
Киев
19.08.2022
Новини України

У Вінницькій та Львівській областях лікарі підробляли COVID-сертифікати

У Вінницькій та Львівській областях лікарі підробляли COVID-сертифікати

Медики видавали документи про вакцинацію без фактичного щеплення протягом кількох місяців.

 

Співробітники СБУ викрили нові мережі з виготовлення та продажу фейкових COVID-сертифікатів – у Львівській та Вінницькій областях. Зловмисники вакцинували на папері близько 500 людей щомісяця, повідомляє прес-служба СБУ.

 

«У Львівській області фальсифікацією COVID-сертифікатів займалася ціла амбулаторія. Зловмисники систематично видавали документи про вакцинацію без фактичного щеплення. За попередньою інформацією, медпрацівники видавали до 20 фальшивок на день. При цьому працювали в такому режимі протягом шести місяців», — йдеться у повідомленні.

 

Незаконну схему організували лікарі однієї з медустанов Львівщини. Медики вносили недостовірні дані про щеплення до єдиної державної системи обліку eHealth. При цьому ін’єкції проти коронавірусу громадянам не робили.

 

«Клієнтів», які за документ платили від 2 до 3,5 тисячі гривень, шукали не лише лікарі, а й їхні родичі та знайомі.

 

Інша мережа діяла у Вінницькій області. Її також організували лікарі.

 

Протягом кількох місяців зловмисники робили щодня до п’яти фейкових сертифікатів за ціною від 3,5 тисячі до 7,5 тисячі гривень.

 

У ході обшуків було вилучено мобільні телефони на місці злочину; підроблені довідки про проходження вакцинації та COVID-сертифікати; чорнові записи із переліком «вакцинованих» осіб.

 

 

Нагадаємо, у Києві поліцейський та медик організували схему підробки COVID-сертифікатів. Поліцейський підшукував «клієнтів» і приводив їх до лікаря, яка вносила неправдиві дані про вакцинацію до бази Helsi.

 

Також повідомлялося, що у Кривому Розі чоловіка посадили на два роки за підробку COVID-сертифікату. Він купив печатку лікаря та печатку лікарні, а також бланки міжнародних свідоцтв. Його затримали із фейковим документом.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар