У ВРУ розв'язані руки, щоб відмовитися ухвалювати законопроєкт про КСУ, – Опанащенко
13.5 C
Киев
06.05.2021
Політика

У ВРУ розв’язані руки, щоб відмовитися ухвалювати законопроєкт про КСУ, – Опанащенко

У ВРУ розв'язані руки, щоб відмовитися ухвалювати законопроєкт про КСУ, – Опанащенко


khersonci.com.ua

Політик риторично поцікавився, хто зважиться на порушення Конституції – ВРУ чи ОП?

У Верховної Ради України є підстави і повністю розв’язані руки, щоб відмовитися ухвалювати президентський законопроєкт про КСУ.

Про це в ефірі ток-шоу «13» на телеканалі ZIK заявив член партії «Опозиційна платформа – За життя» Михайло Опанащенко.

Гість студії під час обговорення ситуації навколо Конституційного суду України і ймовірності ухвалення президентського проєкту закону про припинення повноважень суддів КСУ, заявив, що виникає запитання, хто візьме на себе відповідальність за порушення Основного закону.

«Тут тепер друге питання, хто на себе візьме порушення Конституції? Хто ухвалить нелегітимне рішення? Верховна Рада чи Адміністрація президента? Адже Верховній Раді доведеться голосувати цей законопроєкт. І законопроєкт пішов не від Верховної Ради. Він пішов від Адміністрації президента. По суті, у ВРУ зараз є всі приводи і розв’язані руки відмовити цьому закону, сказати – ми його не вносили, ми його не ухвалювали, ми не ініціатори цей законопроєкт, він не відповідає Конституції», – сказав Михайло Опанащенко.

Гість ток-шоу резюмував: «Порушувати Конституцію і розганяти КСУ ВРУ не має права».

Нагадаємо, 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький вважає законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо перезавантаження КСУ конституційним переворотом.

Источник

Залишити коментар