У Зеленського відповіли "Венеціанці" щодо КСУ
25.4 C
Киев
22.06.2021
Новини України

У Зеленського відповіли «Венеціанці» щодо КСУ

У Зеленського відповіли "Венеціанці" щодо КСУ

Фото: Корреспондент.net У Зеленського відреагували на заяву Венеціанської комісії щодо КСУ

Веніславський каже, що розпуск Конституційного суду — це єдиний можливий вихід із ситуації, що склалася.

 

Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що припинення повноважень суддів Конституційного суду — це єдино можливий вихід із ситуації, що склалася. Про це він сказав в ефірі телеканалу Україна 24 в суботу, 31 жовтня.

 

«Я вважаю, що КСУ своїм рішенням фактично перекреслив свою легітимність. Навряд чи цей склад КСУ може адекватно реагувати на оцінку тих законів, які йому ініційовані. Тому я вважаю, що законопроект абсолютно адекватний», — підкреслив Веніславський.

 

Він додав, що зараз шукати виключно легітимне і конституційне рішення, яке дозволить вийти з конституційної кризи, навряд чи вийде.

 

«Треба розуміти, що в цій ситуації суто правовий вихід складно знайти. Повинно бути політико-правове рішення. Саме таке рішення на засіданні РНБО запропонував президент, тобто законопроект, який внесений до Верховної Ради. А Рада повинна прийняти відповідне рішення», — резюмував Веніславський.

 

Нагадаємо, що раніше в Раді Європи виступили проти розпуску КСУ. Венеціанська комісія і GRECO направили лист Дмитру Разумкову про законопроект Зеленського щодо Конституційного суду.

 

Перед цим у Європарламенті підтримали відставку суддів КСУ. Євродепутати виступили із заявою щодо скасування судом статті про брехню в деклараціях і заявили, що підтримують законодавчу ініціативу Зеленського про відновлення доброчесності судочинства КСУ.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар