Україна нагадала про обіцянку щодо членства в НАТО
23.7 C
Киев
25.06.2021
Новини України

Україна нагадала про обіцянку щодо членства в НАТО

Україна нагадала про обіцянку щодо членства в НАТО

Фото: Ольга Стефанишина / Facebook Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина

У Кабміні зазначили, що пройшло 13 років з часу Бухарестського саміту, на якому було вирішено, що Україні та Грузії буде надано членство.

Україна наполягає на виконанні обіцянки, яку отримала під час Бухарестського саміту НАТО в 2008 році, щодо членства країни в Альянсі. Про це в суботу, 15 травня, заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму з нагоди Дня Європи в Україні.

«Минуло вже 13 років з часу Бухарестського саміту, на якому було вирішено, що Україні і Грузії в майбутньому буде надано членство. І зараз ми в такій ситуації, що наполягаємо на виконанні цієї обіцянки», — сказала Стефанишина.

Вона зазначила, що дана обіцянка закріплена, і на наступному саміті вона буде підтверджена, і заява цього саміту прокладе дорогу до ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО).

При цьому Стефанишина зазначила, що питання присутності президента України Володимира Зеленського на саміті НАТО 14 червня не є визначальним, уряд в даний час зосередився на змістовних питаннях.

«Ми не розчаровані щодо очікуваних результатів саміту. І плануємо, що наступний саміт буде присвячений не дискусії, а прийняттю рішень. І це обов’язково створить платформу, на якій буде присутній наш президент», — зазначила віце-прем’єр.

Вона наголосила, що рішення про ПДЧ і членство в Альянсі дуже важливі для України. «Але я думаю, що надання Україні ПДЧ на даному етапі є навіть більш важливим для самого Альянсу, щоб продемонструвати трансатлантичну єдність і показати, що є «план Маршалла» для демократичного розвитку. І до того ж, щоб на наступному етапі показати, що Росія не має права голосу в Альянсі», — сказала вона.

Стефанишина зазначила, що нове керівництво США також підтримує ідею членства України в НАТО.

Як повідомлялося, проведення чергового саміту НАТО заплановано на 14 червня в Брюсселі. У ньому візьмуть участь тільки країни-члени, без залучення країн-партнерів, серед яких і Україна.

Нагадаємо, Стефанишина також заявляла, що рішення щодо членства України в НАТО вже прийнято, питання лише в часі.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар