Україна не розглядає закріплення в Конституції особливого статусу Донбасу, – Кравчук
-1.4 C
Киев
18.01.2022
Політика

Україна не розглядає закріплення в Конституції особливого статусу Донбасу, – Кравчук

Україна не розглядає закріплення в Конституції особливого статусу Донбасу, – Кравчук

Леонід Кравчук
Фото з відкритих джерел

За словами чиновника, наразі йдеться лише про закон щодо особливостей місцевого самоврядування

Очільник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук заявив, що Верховна Рада не закріплюватиме особливий статус регіону в Конституції України. Про це він повідомив в інтерв’ю ТАСС.

За словами Кравчука, парламент планує прийняти закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі з урахуванням побажань окремих районів, проте закріплення особливого статусу не буде. «Ми говоримо про особливі умови місцевого самоврядування на цих територіях, які повинні бути закріплені законом. Рада такий закон має прийняти і прийме. У ньому будуть враховані особливості виконавчої влади, представницької, питання, пов’язані з правовими аспектами і багатьма іншими складовими громадського життя», – сказав перший президент України.

Крім того, очільник делегації зазначив, що в разі створення особливого статусу Донбасу, інші регіони також виявлять таке бажання. «Україна – монодержава. У Конституції не може бути прописано місцеве самоврядування для певної території з незаконними формуваннями. Тоді це вже федеративну державу з небаченою раніше в світі формою існування. А закріплювати статус Донецької, Луганської областей? Ще кого? Тоді це вже не держава», – висловився Кравчук.

Водночас чиновник заявив про розуміння Україною різниці між Донбасом та іншою частиною країни, тому парламент і готовий передбачити особливі умови самоврядування. «Через шість років війни уявити, що в Донбасі такі ж умови, як у Львівській області, — це просто фантазія, ми це розуміємо», – додав очільник делегації.

При цьому перший президент наголосив, що спочатку з Донбасу повинні бути виведені всі незаконні збройні формування і відновлений контроль над територією. «Виходить, що це територія України, але сама Україна до неї відношення не має. Вона тільки повинна підготувати закон про вибори, але ми не хлопчики для биття», – резюмував Кравчук.

Раніше повідомлялося, що Леонід Кравчук заявив про неможливість виконання пунктів Мінських угод, які затвердили у 2015 році. У зв’язку з цим голова української делегації наполягає на зміні послідовності пунктів.

Источник

Залишити коментар