Україна оприлюднила п'ять головних пунктів "Плану дій по Донбасу"
22.9 C
Киев
16.05.2021
Політика

Україна оприлюднила п’ять головних пунктів «Плану дій по Донбасу»

Україна оприлюднила п'ять головних пунктів "Плану дій по Донбасу"

ОРДЛО


Фото з відкритих джерел

ОБСЄ може внести пропозиції у план до 10 листопада

Українська делегація в Тристоронній контактній групі представила ОБСЄ та російській стороні п’ять головних пунктів «Плану дій по Донбасу». Про це повідомила пресслужба делегації у Фейсбук.

Зазначається, що реалізація такої ініціативи потребує схвалення президентом та парламентом України. Наразі ж план містить наступні пункти:

  • виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань та найманців з території України на початку 2021 року;
  • скасування владою Російської Федерації низки рішень і документів, які є прямим втручанням в життя ОРДЛО, наприклад, про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства;
  • відновлення контролю над відповідною ділянкою російсько-українського державного кордону за допомогою СММ ОБСЄ;
  • збільшення чисельності місії СММ ОБСЄ в чотири рази (на 1500 осіб);
  • лише за виконання цих умов — підготовка та проведення на території ОРДЛО виборів (за допомогою ОБСЄ).

В українській делегації звернули увагу, що наступне засідання ТКГ відбудеться 10 листопада. До цього часу ОБСЄ має сформувати власну позицію та, можливо, внести пропозиції.

Також у відомстві підкреслили, що план призначений для виконання домовленостей, досягнутих в Нормандському форматі. Крім того, делегація заявила про існування рішення трьох сторін щодо необхідності створення цього плану. Зокрема, йдеться про розблокування роботи профільних підгруп після «демаршу» російської сторони у вересні.

Раніше повідомлялося, що Україна представила «План спільних кроків» для Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Одним із пунктів плану є демілітаризація окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року та проведення там місцевих виборів до 31 березня 2021 року.

Источник

Залишити коментар